کاشت مو ترکیبی

کاشت مو

هر یک از روش هایی که برای کاشت مو استفاده می شود متناسب با فرد انتخاب می شود . امروزه بسیاری از متخصصین از روش های FUT و همچنین کاشت مو به روش FIT استفاده می کنند اما از آنجایی که هر کدام از این روش ها دارای معایب و مزایای خود می باشند روش ترکیبی در نظر گرفته شده است تا بیمار بتواند به بهترین نتیجه از کاشت مو دست پیدا کند .

چرا کاشت مو به روش ترکیبی؟

در روش کاشت مو به روش FUTنوار مویی از بانک مو برداشته می شود و  با استفاده از میکروسکوپ بررسی می شوند و به گرافت هایی با تعداد تار موی بین یک تا شش کوچک  می شوند.در این مرحله باید دقت زیادی داشت  تا بتوان از تمامی قسمت های نوار پوستی استفاده کرد و موها را خارج کرد.در ابتدا گرافت های با تار موی کم در خط رویش مو پیوند زده می شوند و سپس قطعات در تمامی قسمت های بی مو در بین موها گذاشته می شود.مکشلی که در این روش وجود دارد به جا ماندن ردی از نوار موی برداشته شده است .

کاشت مو به روش ترکیبی

اما در کاشت مو به روش FIT که فولیکول های مو تک تک از پشت سر خارج می شود  با استفاده از پانچ حرکت چرخشی وارد زیر پوست می شود و به قسمت پیاز مو آسیبی وارد نکرده و آن را بدون لطمه خارج می کند .اما مشکل این روش اسن است که بعد از مدت قسمت بانک موی سر مقداری کم پشت دیده می شود .

کاشت مو به روش ترکیبی

کاشت مو به روش ترکیبی روش جدیدی نیست بلکه اقدامی از روش FUT  و کاشت مو به روش FIT است در واقع ماهیت این روش FUT است  اما چون این روش  چندین مرحله انجام می شود زمان بر است و برخی از افراد نمی توانند در دو مرحله آن را انجام بدهند حال برای پوشش ضعف این روش از روش FIT نیز به صورت همزمان استفاده می شود  و باعث می شود روند کاشت مو سریع تر انجام بگیرد و نتیجه بهتر نیز به دست بیاید.معمولا در ابتدا روش FUT انجام می  گیرد  و تا جایی که امکان دارد با گرافت هایی که از نوار پشت سر برداشته می شود مناطق طاسی سر پر می شود و سپس با روش FIT از منطقه پشت سر به صورت نقطه نقطه برداشته می شود و در قسمت جلوی سر درمناطقی که هنوز خالی از مو است گذاشته می شود.
با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی بهرویان

About the Author

کلینیک زیبایی پوست | لیزر موهای زائد | کاشت مو
بهرويان در سال 1394 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني آقاي دکتر محمد حسن ناصح ( متخصص پوست و مو ) تاسيس و راه اندازي گرديد. اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته هاي فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي و پوست، مو، زيبايي و ليزر و تغذيه و رژيم درماني خدمات خود را ارائه مي دهد.

ارسال پاسخ

7 + شانزده =