پلاسماجت بینی و پلک

پلاسماجت

لیزر پلاسماجت  یکی از به روزترین روش های جوانسازی پوست به حساب می آید که برای رفع افتادگی های پوستی، لیفت پلک و کوچک کردن بینی بدون نیاز به عمل های خدمات انجام می شود.

لیزر پلاسماجت چگونه است ؟

پلاسما حالت چهارم ماده است که با استفاده از امواج یونیزاسیون سلولی و تبدیل یون ها از حالت جامد به گاز باعث حرارت های موضعی می شود و این حرارت های موضعی می توانند باعث اثرات انقباضی روی آن نقطه ای که پلاسماجت انجام داده ، شود.

در این روش در سطح پوست، نقاط ریز کنار هم توسط پلاسماجت سوزانده می شود که فقط سطحی ترین لایه سوزانده می شود و درنتیجه زخم و اسکار باقی نمی ماند، ولی درعین حال به دلیل تبخیر قسمتهایی از لایه های عمقی و تحریک کلاژن سازی، پوست ترمیم می گردد. با کمتر شدن عمق چین و چروک ها و کوچکتر شدن روزنه ها، پوست ناحیه لیفت می شود.

این روش غیر تهاجمی، خونریزی و جای زخم عمیق ندارد و به بافت های داخلی آسیب نمی زند. قبل از شروع جلسه، از کرم بی حسی استفاده میشود و دستگاه پلاسماجت به تحریک سلول ها پرداخته و بافت بهبود میابد. قابل ذکر است که این دستگاه از امنیت بالایی برخوردار است و از آنجایی که انرژی سرد تولید میکند، باعث ایجاد سوختگی پوستی نمی شود. از طرفی دیگر، با توجه به دقت بالای این دستگاه، از آن میتوان در نواحی حساس مثل چشم، بینی و غیره استفاده کرد.

پلاسماجت در کلینیک بهرویان

چقدر طول میکشد تا شاهد نتایج پلاسماجت باشیم؟

بعد از جلسه درمان، میتوانید از کرم زینک یا کمپرس سرد استفاده کنید تا از ورم ناحیه تحت درمان بکاهید.

تأثیر پلاسماجت، بلافاصله بعد از کار دیده نمی شود و تازه بعد از یک هفته، میتوان نتایج اولیه پلاسماجت را دید و در آخر سه ماه زمان نیاز است تا نتایج نهایی این روش را مشاهده کنید.

از پلاسماجت برای درمان کدام نواحی میتوان استفاده کرد؟

از مهم ترین کار برد های پلاسماجت موارد زیر هستند :

  • کاهش افتادگی پوست پشت پلک

دستگاه پلاسماجت با استفاده از پلاسمای سرد باعث انقباض موضعی نقاطی از پوست می شود ، که با این روش چروک های اطراف پلک کمتر می شود و افتادگی پلک فوقانی تا حدود خیلی زیادی از بین می رود.

  • کاهش و فرم دهی سایز بینی

از کاربردهای دیگه این دستگاه کاهش نسبی سایز بینی و کوچک کردن و فرم دهی بینی هست که خیلی ها شاید نیازی به خدمات هم نداشته باشد و با این روش بتوانند بینی خود را شکیل کنند و فرم بدهند.

  • رفع چین و چروک سطحی

 

آثار جانبی احتمالی دستگاه پلاسماجت چیست؟

بر اساس مطالعات انجام شده دستگاه پلاسماجت از امنیت بالایی برخوردار است که آثار جانبی عمده ای ندارد. بر خلاف سایر روش های جوانسازی مثل لیزر و هایفو وRF  فرکشنال، دستگاه پلاسماجت بر غشای خارجی پوست گرما تولید نمیکند بنابراین احتمال سوختگی و سوزش وجود ندارد. استفاده از انرژی هلیوم در این دستگاه، باعث صرفه جویی در وقت میشود زیرا این نوع انرژی با سرعت بالاتری نسبت به سایر دستگاه های جوانسازی، به سطح پوست منتقل میشود.

چه اقداماتی باید بعد از درمان پوست با لیزر پلاسماجت انجام داد؟

  • استفاده از عینک آفتابی به مدت دو هفته در صورت لیفت پلک
  • استفاده از کرم ضد آفتاب به صورت مداوم.
  • استفاده از کمپرس سرد بر منطقه ی لیزر شده به منظور کاهش قرمزی و تورم
  • عدم استفاده از دوش آب گرم به مدت 24 ساعت
  • عدم استفاده از لوازم آرایشی و محصولات لایه بردار به مدت یک هفته

آیا نیاز است که جلسات درمان پلاسماجت را تکرار کرد؟

تعیین تعداد جلسات پلاسماجت به عوامل مختلفی بستگی دارد از جمله آن میتوان به جنس پوست و میزان افتادگی های آن اشاره کرد. با این وجود، در صورت صلاح دید پزشک ، بین یک الی سه جلسه به بیمار پیشنهاد میشود تا به نتایج دلخواه برسد.

جلسه ی درمان پلاسماجت چقدر طول میکشد؟

مدت زمان جلسه ی پلاسماجت، به نسبت ناحیه ی تحت درمان، متغییر است که ممکن است بین 20 الی 30 دقیقه طول بکشد. احتمال آن وجود دارد که بعد از پایان جلسه ی درمان، صورتتان به میزان کمی متورم گردد که طبیعی است و بعد از چند روز محو میشود.

رزرو وقت درمان
تماس