مزوتراپی مو

مزوتراپی (Mesotherapy  ) چیست ؟

وقتی بیماران و مراجعین از ما سوال می کنند که مزوتراپی چیست ؟ جوابی که می دهیم این است که  : مزوتراپی مو یعنی درمانِ مکمل.

برای قابل فهم شدن تعریف مزوتراپی این مثال را می زنیم :  مزوتراپی مشابه است با میوه و سبزیجات برای بدن .

هیچ وقت به یک مریض نمی تونیم بگوییم که شما میوه و سبزیجات بخورید و دیگر نیاز بدن شما برای غذای اصلی  برطرف می شود. بلکه میگوییم شما غذایتان را بخورید در کنارش میوه و سبزیجات را هم به عنوان مکمل که نیاز بدنتان هست را هم میل کنید . بنابراین مزوتراپی درمان مکملی است در کنار درمان اصلی.

مزوتراپی مو

با تزریق مستقیم مواد مغذی و ویتامین های ضروری مو به پوست سر، که مزوتراپی این عمل را انجام می دهد ، باعث می شود ریشه های مو تقویت شوند و موی سر پرپشت تر شوند .

فیلم مزوتراپی مو

مراحل تزریق مزوتراپی مو

برای انجام مزوتراپی لازم است مراحل زیر انجام می شود

  • ضدعفونی کف سر قبل از شروع درمان.
  • بی حسی موضعی کف سر.
  • بعد از تعیین نقاط مورد نظر سر، تزریق مواد مزوتراپی.
  • استفاده از کمپرس سرد یا داروهای ضد التهاب.

مزوتراپی مو مناسب چه افرادی هست ؟

میزوتراپی مناسب همه انواع مشکلات مو نیست، مثلاً درصورت طاسی کامل و یا از بین رفتن فولیکول های مو، این روش رویش مو ایجاد نمی کند و طاسی مو را ازبین نمی برد .

اما تعدادی از مشکلات پوست و مو از این طریق قابل درمان است که در ادامه بررسی آنها میپردازیم:

  • ریزش مو به خاطر سوء تغذیه و کمبود ویتامین های مورد نیاز را کاهش میدهد.
  • مشکلات مو که به خاطر ضعف در گردش خون کف سر ایجاد میشود را حل میکند.
  • افرادی که به خاطر مشکلات هورمونی مثل اختلال تیروئید، دچار ریزش مو شدند.
  • همچنین این تکنیک شکستگی مو،خشکی و نازک بودن آن را برطرف میکند.
  • موهایی با ضخامت و استحکام بیشتر برای  افرادی که دارای موهای نازک و ضعیف هستند
  • ریشه مو را تقویت می کند

چند دوره از عمل مزوتراپی مو برای هر فرد لازم است؟

حداقل تعداد جلساتی که فرد باید مزوتراپی داشته باشد ، تا مزوتراپی تاثیر مثبت خودش را بگذارد باید  3 تا 4 جلسه باید باشد .

مزوتراپی درمان تقویتی هست ، و درمان دارویی نیست ، و جلسات بیشتر هیچ تاثیر منفی ای در فرد ایجاد نمی کند.

فاصله زمانی که باید بین جلسات باشد حداقل 1 ماه می باشد.

مقایسه ی مزوتراپی مو با روش های دیگر

مقایسه مزوتراپی مو با کاشت مو

کاشت مو، کاملاً با مزوتراپی متفاوت است زیرا میتواند تمام مشکلات طاسی و ریزش مو را حل کند. درصورتی که مزوتراپی فقط در حل مشکلاتی میتواند مؤثر باشد که  فولیکول ها و ریشه موی شخص سالم باشد.

از لحاظ هزینه ، هزینه ی تزریق مزوتراپی کمتر از کاشت مو بوده و برای انجام مزوتراپی  زمان کمتری نیاز است. نکته مهم این است که ، در خیلی از موارد، میتوانیم  از روش مزوتراپی  به عنوان روش کمکی بعد از عمل کاشت برای بهبود فرایند رشد مو سالم استفاده کرد.

مقایسه مزوتراپی با PRP

با وجود شباهت های بین دو روش PRP و مزوتراپی، میتوان به تفاوت هایی هم اشاره کرد.

مزوتراپی شامل مواد مغذی و ویتامین هایی است که در درمان مشکلات مو مورد استفاده قرار میگیرد، درحالی که در PRP ، پلاسمای خون شخص گرفته شده و بعد از آماده سازی در آزمایشگاه، به پوست شخص تزریق میشود.

مزوتراپی، نسبت به روش PRP افراد دچار حساسیت کمتری می شوند زیرا مواد آن از پلاسمای خون شخص تهیه شده و درنتیجه در پروسه ی تزریق، مواد خارجی وارد بدن شخص نمی شود.

در نهایت، دکتر متخصص تعیین میکند که کدام شیوه ی درمانی، مناسب شما می باشد.

فیلم مزوتراپی مو توسط دکتر ناصح

عوارض مزوتراپی مو

مزوتراپی مو عوارض خاصی ندارد .

اما نکته مهم در مزوتراپی مو ، مواد مزوتراپی می باشد . در صورت اینکه از مواد نامرغوب استفاده شده باشد و یا مورد تأیید وزارت بهداشت نباشد ، ممکن است باعث حساسیت هایی شود . در انتخاب کلینیک موردنظر دقت های لازم را داشته باشید.

و اگر حساسیت خاصی به هر گونه از مواد غذایی داشتید قبل از مزوتراپی ، حتما با دکتر خود مشورت کنید.

هزینه مزوتراپی مو

مواد مزوتراپی از واحد ثابتی تشکیل نشده است  و هر ماده ای برای هدف خاص و درمان خاص  تزریق می شود . هزینه مزوتراپی مو بسته به نوع دارو و میزان تزریقی که انجام می شود متفاوت است .

و نکته دیگر اینکه مواد مزوتراپی از چه برند و از چه شرکتی تهیه می شود و آیا از مواد اصل خریداری شده است یا خیر ! تمام این موارد باعث می شود که قیمت های متفاوتی  در بازار موجود باشد .

کلینیک بهرویان با توجه اینکه دارای مجوز وزارت بهداشت می باشد ، می توایند  در اصل بودن مواد مزوتراپی با اطمینان خاطر به آن مراجعه کنید زیرا که اصولا  از موارد مرغوب اسپانیایی استفاده می کند .

قیمت مزوتراپی مو با توجه به موادی که استفاده می شود ، در حال حاضر به طور میانگین از 420 هزار تومان تا   620 هزار تومان می باشد .

سوالات متداول درمورد درمان مو از طریق مزوتراپی

آیا تزریق مزوتراپی از PRP متفاوت است؟

بله، این دو روش با هم فرق میکند. در فرایند درمان ریزش مو، شخص میتواند هفته ای یک بار تزریق مزوتراپی مو داشته باشد، درحالی که در روش PRP، حداکثر یک ماه زمان لازم است تا تزریق بعدی را انجام داد

آیا پس از تمام شدن جلسات مزوتراپی، دوباره ریزش مو شروع میشود؟

مواد مزوتراپی شامل مواد مغذی و ویتامین های مورد نیاز مو است و اگر شخص دیگر نخواهد از این روش استفاده کند، لزوماً دچار ریزش مو نخواهند شد. اما درصورت کمبود ویتامین مورد نیاز مو، احتمال آن وجود دارد که مو دوباره شروع به ریزش میکند.

موانع استفاده از مزوتراپی مو چیست؟

ممکن است برخی از دارو های مصرفی با مواد مزوتراپی تداخل داشته باشد، بنابراین باعث ایجاد حساسیت در افراد شوند. از طرفی دیگر، خانم های باردار و شیرده هم باید از انجام این روش خودداری کنند.

مزوتراپی مو
رزرو وقت درمان
تماس