PRP برای تقویت مو

PRP  موی سر چیست ؟

برای اینکه بتوانیم PRP مو  را تعریف کنیم ابتدا باید از اجزای خون بگوییم .

خون از دو بخش تشکیل شده است ، یک بخش مایع و یک بخش دیگر جامد . بخش مایع آن، خوناب یا پلاسما است و بخش جامد آن بخش گلبول های خون است که از گلبول های سفید، گلبول های قرمز و پلاکت ها تشکیل شده است.

پلاکت ها از جمله مهمترین منابع فاکتورهای رشد سلولی بدن  هستند و در فرآیند های مهمی همچون انعقاد خون، پاسخ ايمنی، فرآیند تولید رگ های خونی در بافت، تکثیر سلولی، و ترمیم بافت های آسیب دیده در بدن نقش دارند.

پلاکت ها این فاکتورهای رشد را در محل آسیب دیده آزاد میکنند و ادامه مسیر ترمیم با این عوامل تسریع می شود. در این پروسه زایش سلولی و بازسازی و جوانسازی سلول ها تسريع پیدا میکند

به علت نزدیک بودن عملکرد این سلول ها با عملكرد سلول های بنیادی و همسویی اثرات از آن در خیلی از جاها بعنوان ترمیم توسط سلول های بنیادی هم نام برده می شود.

پی آر پی پلاسمای غنی شده از پلاکت ها است .

PRP  یک پروسه ای است که در سه مرحله انجام می شود. در مرحله اول خون شخص گرفته می شود در مرحله دوم طی یک فرآیند PRP  آماده می شود و در مرحله سوم به سر شخص تزریق می شود.

تزریق پی ار پی در سر

پی آر پی کمک می کند گردش خون به ملکول های  مو  برسد و باعث قوی تر شدن  و مقاوم تر موها می شود و در رشد موها کمک می کند و و در نهایت از ریزش مو جلوگیری می کند.

گاهی اوقات این روش با سایر روشهای کنترل ریزش مو یا داروها ترکیب می شود.

تا الان مطالعات مختلفی انجام شده است ،  اما هنوز سند مشخصی وجود ندارد که پی آر پی  باعث درمان قطعی ریزش مو هست یا خیر .

اما فرایند پی ار پی از سال 1980 میلادی مورد استفاده بوده است و در حل مشکلاتی مثل درمان تاندون ها و عصب ها و عضلات به کار برده شده است .

Prp  چگونه انجام می شود؟

PRP یک پروسه 3 مرحله است ای هست ، که این فرایند 3 مرحله ای باید بین 3 تا 6 جلسه بنا به تشخیص پزشک مربوطه ، به فاصله یک ماه تزریق به سر شخص تکرار شود ، تا بتواند تاثیرات لازم را داشته باشد.

– در مرحله اول خون از بازوی شخص گرفته می شود و در دستگاه سانتریفیوژ قرار داده می شود .

– در مرحله دوم طی یک پروسه 10 دقیقه ای ،خون اجزای مختلف خود تقسیم می شود که شامل : پلاسمای ضعیف از پلاکت ، پلاسمای قوی از پلاکت و سلول های گلبول های قرمز

–  و در مرحله سوم پلاسمای غنی و قوی از پلاکت به داخل سرنگ کشیده شده و در مناطقی از پوست سر که نیاز به رشد مو دارند ، تزریق می شود.

براساس مطالعات و تحقیقات پی ار پی می تواند به بازیابی و ترمیم مو مخصوصا بعد از کاشت مو کمک کند .

پی ار پی موی سر

آیا  prp روش کاشت مو است ؟

در جواب باید بگوییم که خیر ، prp نوعی روش برای کاشت مو نیست . بلکه روشی برای تقویت ، ترمیم مو و برای جلوگیری از ریزش مو است و عملا در prp  کاشت مو صورت نمی گیرد.

برای فردی که موهای قسمت جلوی سر ریخته است ، نه PRP  و نه مزوتراپی راه حل درمانی مناسبی است و فقط در این مورد کاشت مو می تواند کمک کند.

دکتر معمولا بعد از کاشت مو ، برای شخص prp  و مزوتراپی تجویز می کنند تا موی کاشت شده ترمیم و تقویت شود و موادمغذی لازم را دریافت کند.

عوارض جانبی PRP موی سر

اما ممکن است زمانی که  توسط پزشکان ناکاربلد و غیرمتخصص باعث خونریزی در رگ ها و یا اعصاب پوستی شخص شود و باعث حساسیت و یا ایجاد زخم و جای زخم شود. در بعضی موارد که خیلی هم نادر هست ، ممکن است شخص دربرابر بی حسی موضعی حساسیت داشته باشد و بدن عکس العمل نشون بدهد ، که تشخیص دکتر در این شرایط خیلی مهم است.

مواردی که قبل از PRP مو باید بدانیم

  • قبل از انجام PRP  به پزشک در مورد داروها و مکمل های غذایی یا داروهای گیاهی که مصرف می کنید اطلاع بدهید.
  • ممکن است که وقتی به دکتر مراجعه می کنید در صورتی که به فقر آهن یا کم خونی مبتلا باشید PRP  را به شما توصیه نکنند و یا اگر از افرادی باشید که خیلی سیگار مصرف می کنند یا مشروبات الکلی مصرف می کنند ، PRP  پیشنهاد نشود .
  • اگر دکتر تشخیص بیماری های دیگری را در شما بدهد ، ممکن است درمانPRP   را رد کند . بیماری هایی مثل : مشکلات مزمن سرطان ، بیماری های پوستی ، کلیوی ، بیماری هایی که برای  سیستم ایمنی مناسب نیست، اگر تعداد پلاکت خون کم باشد و مشکلات خاص دیگر.

هزینه PRP  موی سر :

در کلینیک بهرویان ، بعد از تجویز و تشخیص دکتر ، تعداد جلسات PRP  مشخص می شود ، ولی معمولا حداقل 3 جلسه پیشنهاد می شود و هزینه هر جلسه در حال حاضر 600 هزارتومان می باشد.

ساعات کار

ساعات کار مجموعه 9 الی 19 می باشد اما با هماهنگی می توانید سرویس های ویژه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت درمان
تماس