کاشت مو | کلینیک کاشت مو

کاشت مو ( Hair Transplantion )

پیوند موی طبیعی  یکی از مؤثرترین روش‌های درمانی ارائه شده برای جبران موهای ریخته شده می باشد .پیوند موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته است .

پیوند موی طبیعی یک روش جذاب برای افرادی است که به دنبال موهای زیبا هستند. افرادی که به دلایل مختلف مانند افزایش سن و یا وقوع حادثه ای و موارد دیگر موهای خود را از دست داده اند، با کاشت مو مجدد می توانند زیبایی را به چهره ی خود بازگردانند.کاشت موی طبیعی ،زیبایی ، جوانی و جذابیت از دست رفته را احیا کرده و چهره ی ایده آل و زیبایی را به شما ارائه خواهد کرد .

اگر بانک موی قوی دارید حتی اگر موهای پشت سرتان هم کم باشد، امکان پیوند مو وجود دارد. و می تواند راه حل دائم برای رهایی از مشکل ریزش مو و کچلی به حساب می آید.

کاشت مو به دو روش FUT   و ( FUE ) FIT  انجام می شود که هر کدام مزایای خاص خودش را دارد .

باتوجه به  تشخیص دکتر متخصص و شرایط سنی و شلی و سفتی پوست سر و آزمایشات مربوطه این تصمیم گرفته می شود که کدام روش مناسب فرد هست..

کاشت مو چیست؟

در ابتدا زمانی که به دکتر برای طاسی سر و ریزش موی خود مراجعه می کنید ، در صورتی که عاملی به جز موارد ژنتیکی و یا تغییرات پوستی در این امر دخیل باشد ، ابتدا شیوه های درمانی به کار گرفته خواهد شد و در صورتی که بیمار نتیجه ای دریافت ننمود و ریزش موها درمان نشد ، کاشت موی طبیعی توصیه خواهد شد .
کاشت مو، فرایندی است که واحدهای فولیکولی مو از مناطق پشت سر، برداشت شده و در محل های خالی تر منتقل میشوند. این اقدام باعث پر پشت شدن موها و افزایش تراکم آن می شود که می توان از مهم ترین مزایای آن از بین بردن طاسی های دائمی را اشاره کرد .
فولیکول مو ، واحد های ساختاری تشکیل دهنده موی بدن هستند . فولیکول مو مانند کیسه های لوله ای شکل هستند که موها در ان ریشه دوانده و سپس به مرور بلندتر شده و سرانجام از پوست بیرون می آیند.

موهای مناطق مختلف بدن تفاوت های ساختاری و اساسی با یکدیگر دارند؛ بنابراین نمی توان در این عمل از موی نواحی مختلف بدن استفاده کرد. بهترین مو برای کاشت در مناطق طاس سر، موی ناحیه مشخصی از پشت و اطراف سر است.
در کلینیک تخصصی پوست و مو بهرویان این عملِ سرپایی و بدون درد، با بی حسی موضعی انجام میشود.
به یاد داشته باشید که تشخیص نوع درمان با متخصص پوست ، مو و زیبایی خواهد بود .

آشنایی با بخش کاشت مو در کلینیک بهرویان

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

در کاشت مو با توجه به نوع روش در نظر گرفته شده، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن مانند دست و پا برداشته می شود. از آنجا که برای رویش مو، نیاز به فولیکول مو است. فولیکول های موهای برداشته شده با دقت و ظرافتی خاصی با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص برداشته می شود. سپس در ناحیه ی هدف، از طریق ایجاد برش هایی در حد یک میلی متر فولیکول های مذکور کاشته می شوند.

یکی از مزایای مهم این روش غیر آلرژیک بودن بدن نسبت به آن است. با توجه به اینکه مو از بدن خود فرد برداشته شده و در ناحیه ی دیگری در بدن خود فرد کاشته می شود، واکنش آلرژیک نسبت به آن وجود ندارد. همچنین درمان احتیاج به نگهداری و مراقبت های درمانی نیز ندارد.

کیفیت نتایج درمان کاملا وابسته به مهارت پزشک متخصص است. اگر پزشک کاملا باتجربه باشد کیفیت برداشتن فولیکول مو و نیز جایگذاری آن بسیار بالا خواهد بود. نتیجه ی آن نیز یک خط بسیار باریک است.

کاشت موی طبیعی

چه کسانی کاندید کاشت مو هستند؟

افرادی که از شیوه های دیگر درمان ریزش مو، نتیجه نگرفته اند.

افرادی که بر اثر حادثه یا سوختگی، موی سر خود را از دست داده اند.

افرادی که بانک موی قوی و مناسبی دارند.

افرادی که دارای ریزش موی اندروژنیک ( ارثی ) و هورمونی هستند.

خانم هایی که در قسمت جلوی سر موهای نازک و کم پشتی دارند.

برای کاشت مو چه شرایطی باید داشته باشیم ؟

سن

محدودیت سنی ندارد، اما افرادی که در سنین ۱۸ تا ۲۵ سال هستند باید بررسی های دقیق و تخصصی برای علت ریزش موی آن ها انجام شود.

وضعیت سلامت

نیاز است که وضعیت سلامت فرد با انجام آزمایشات لازم مورد بررسی قرار گیرد.

وضعیت پوست سر

سفتی پوست سر تأثیر بسزایی در نتیجه ی کاشت دارد. درواقع براساس میزان سفتی پوست ، کاشت انجام شده و متعاقباً جای بخیه تعیین میگردد که توسط دکتر متخصص تعیین می گردد.

بانک مو

به آن بخش از سر که موها دچار ریزش نشده و دارای تراکم بالایی هستند و قابلیت اهدای گرافت های مو را دارند، بانک موی سر می گویند .. بانک مو نقش موثری در نتیجه ی کاشت مو دارد.
بهترین ناحیه بانک مو، موهای پشت سر و یا اطراف گوش ها هستند که دچار ریزش نمی شوند و مقاوم تر از موهای جلوی سر هستند. از این ناحیه نه تنها جهت کاشت موی سر، بلکه جهت کاشت ابرو و یا کاشت ریش و سبیل هم استفاده می شود. در این بخش از سر موها پرپشت تر و مقاومند و براحتی نمی ریزند..

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد ؟

توجه داشته باشید که از هفته سوم درصد زیادی از موهای کاشته شده ریزش خواهند کرد ولی ریشه ی موها زنده می مانند. از ماه سوم موهای جدید ظاهر می شوند.

ابتدا موهای شما ممکن است نازک و کرکی باشند اما به مرور زمان موهایتان ضخیم می شوند و رشدشان عادی خواهد شد. حتی ممکن است که همراه با ریزش موهای کاشته شده برخی از موهای قبلی بیمار نیز دچار ریزش شوند.

ممکن است این روند تا ۴ ماه ادامه داشته باشد اما جای نگرانی نیست زیرا ممکن است که موهای قبلی تان نیز وارد فاز استراحت شوند و به این دلیل دچار ریزش شوند.

در واقع به این حالت شوک می گویند. با ایجاد شوک موهای شما ممکن است مدتی حتی کم پشت تر از قبل شوند. اما بعد از گذشت چندین ماه رشد موهای شما بیشتر خواهد شد و بی شک نتایج مطلوب تری را خواهد داشت.

به مدت 14روز ، روزی دو بار قسمت اهدا کننده مو ( پشت سر) را با شامپو ملایم بشورید و به صورت ملایم کف آن و آب را از محل پیوند عبور دهید.

به هیچ وجه به محل پیوند مو دست نزنید و آن منطقه را فشار ندهید.

به مدت 14 روز، کرم موپیروسین را بعد از شستشوی سر، به محل بخیه بزنید.

بعد از 14 روز، به کلینیک بهرویان مراجعه کنید تا پزشک شما را ویزیت کرده و بخیه ها کشیده شود.

کاشت مو در کلینیک زیبایی بهرویان

مزایای کاشت موی طبیعی

دوره نقاهت بعد از عمل، کوتاه است.
روشی ایمن که هیچ عارضه ای نخواهد داشت
جای زخم محدودی به جای میگذارد.
با بیحسی موضعی انجام میشود و بیهوشی ندارد
از آنجایی که موهای برداشت شده برای کاشت از بانک موی خود شخص میباشد، در هنگام عمل با سایر موهای سر تداخل پیدا نمیکند.
باعث افزایش اعتماد به نفس و بهبود کیفیت زندگی فرد می شود. در موارد سوختگی و حوادث و بیماری های پوستی که افراد موی خود را از دست داده اند، کاشت مو قابل اجراست.

موارد منع شده برای کاشت مو

کسانی که به دیابت مبتلا هستند ممکن است کاشت مو مانند افراد عادی برای آنها موفقیت آمیز نباشد و به همین دلیل کاشت مو با ریسک بالاتری برای آنها انجام می گیرد .

کسانی که به فشار خون مبتلا هستند پیش از کاشت مو باید بیماری خود را کنترل کرده باشند.

بیماری های پوستی در قسمت سر پیش از کاشت مو باید برطرف شوند.

کاشت مو در کلینیک زیبایی بهرویان
کاشت مو

روش های کاشت مو :

روش های کاشت مو، فقط دو روش FUT  و FIT  هستند که در بعضی از کتب مرجع از نام FUE  به جای FIT  استفاده کردند ولی در عمل FIT  و FUE  هیچ تفاوتی با هم ندارند.

دو روش دیگر با عنوان SUPER FIT  و ترکیبی ( FIT + FUT ) هم وجود دارد که از ترکیب دو روش اصلی FUT  و FIT  انجام می شود.

روش های دیگری هم نامبرده میشوند  با نام های  sut  و dhi  وغیره که هیچ کدام واقعی نیستند و برای تبلیغات بیشتر از این نام ها استفاده می شوند و در عمل این روش ها همان دو  روش اصلی FIT  و FUT  هستند با نام های متفاوت !

در بعضی از سایت ها از مزوتراپی و PRP  که برای تقویت مو هستند ، را به عنوان روشی برای کاشت مو نام برده اند، که این هم مطلبی اشتباه و کذب است.

مزوتراپی و PRP  دو روش برای تقویت و رشد ها موها هستند .

مطالب بیشتری بدانیم :

مزوتراپی چیست و چگونه انجام می شود ؟ درباره مزوتراپی بیشتر بدانید

prp چگونه به تقویت مو کمک می کند ؟

کاشت مو با روش FUT

در روش  FUT ، مو با ایجاد یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده ، برداشت می شود ، سپس محل عمل به ظرافت ترمیم می شود ، چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. در مرحله بعد گرافت های فولیکول های مو بصورت واحد های یک، دو و یا سه تایی توسط تیم جراحی زیر میکروسکوپ جدا و آماده جهت کاشت می شود. در روش  FUT، یک نوار پوستی به عرض حدود 1-2 سانیتی متر و طول 20-25 سانتیمتر، توسط پزشک متخصص  از پشت سر بیمار برداشته شده و پس از تقسیم به قطعات کوچکتر به نام گرافت ، فولیکول های جدا شده در محل طاسی سر  کاشته می شود . واحد شمارش موی جابجا شده در کاشت مو، گرافت ( Graft ) می باشد ، هر گرافت شامل 2 الی 3 تار مو می باشد. این روش به عنوان یکی از بهترین شیوه های کاشت مو به حساب می آید.

درمان ریزش موی سکه ای سر زنان

درمان ریزش موی سکه ای ریش

مزایای کاشت مو به روش FUT

از آنجایی که تعداد فولیکول زیادی همزمان برداشت میشود، میتوان در وقت صرفه جویی کرد.

هنگام برداشت گرافت، آسیبی به فولیکول های مو وارد نمیشود.

مراحل کاشت مو به روش FUT

مرحله اول: برداشت گرافت از پشت سر

مرحله دوم: تقسیم گرافت به قطعات کوچکتر

مرحله سوم: جداساری فولیکول های مو

مرحله چهارم: کاشت فولیکول های مو

کاشت مو به روش FIT

در روش FIT ، بوسیله پانچ از ناحیه بانک مو، که معمولاً از پشت سر و بالای گوشها انتخاب می شود ،عمل برداشت انجام می شود و مجدداً بوسیله پانچ یا slit به ناحیه مورد نظر پیوند داده می شود.

در روش FIT فولیکول های مو توسط دستگاه بسیار دقیقی برداشت شده و در محل مورد نیاز پیوند داده میشود.

مهمترین مزیت روش FIT  آن است که پوست سر برداشته نمیشود و احتیاج به پانسمان و بخیه ندارد. دوره نقاهت این روش یک هفته ای میباشد.

در این روش، فولیکول های مو طی بی حسی موضعی، دانه دانه از منطقه اهدا کننده برداشته شده و در محل پیوند، کاشت میشود. زخم هایی که از برداشت مو و کاشت آن ایجاد میشود، بسیار کوچک است، بنابراین التیام آنها به سرعت انجام شده و اسکار زخم ها به راحتی پنهان میگردد.

کاشت مو

مزایای کاشت  به روش FIT

بر اساس بررسی ها و مطالعات جهانی، کاشت به روش FIT دارای مزایای مختلفی است که در ذیل به برخی از آنها اشاره میشود:

درصد موفقیت این روش بسیار بالاست.

نتایج حاصله از این روش، خیلی طبیعی تر به نظر می آید.

این روش کاشت، اثر زخم عمیقی از خود به جا نمیگذارد.

در مقایسه با روش FUT، راحت تر و ساده تر به حساب می آید.

در این روش احتیاج به بخیه نیست و از تیغ خدمات استفاده نمیشود.

در این روش پزشک متخصص میتواند حجم بالاتری از فولیکول مو را کاشت کند.

این روش کاشت، اثر زخم عمیقی از خود به جا نمیگذارد.

زمان کمتری کاشت مو انجام می شود

ساعات کار

ساعات کار مجموعه 9 الی 19 می باشد اما با هماهنگی می توانید سرویس های ویژه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت درمان
تماس