مجموعه مقالات

همه چیز درباره بوتاکس

همه چیز درباره بوتاکس / خطرات ، بایدها و نبایدها

 

با مقاله ی کامل همه چیز درباره بوتاکس در خدمت شما هستیم : بوتاکس یک داروی تزریقی است که از سم بوتولینوم نوع A. ساخته شده است.این سم توسط باکتری Clostridium botulinum تولید می شود . اگرچه این همان سمی است که باعث بوتولیسم می شود- نوعی مسمومیت غذایی کشنده – اثرات آن با توجه به میزان و نوع قرار گرفتن در معرضش متفاوت است.به عنوان مثال ، بوتاکس فقط در دوزهای کوچک و هدفمند تزریق می شود. بوتاکس هنگام تزریق ، سیگنالهای عصبی را به عضلات شما مسدود می کند.

این امر از انقباض عضلات به صورت هدفمند جلوگیری می کند ، که می تواند شرایط عضلانی خاصی را تغییر داده و ظاهر خطوط و چینو چروک های ظریف را بهبود بخشد. به خواندن ادامه دهید تا در مورد ایمنی بوتاکس ، کاربردهای رایج ، عوارض جانبی برای جستجوی بیشتر و بیشتر اطلاعات کسب کنید.

همه چیز درباره بوتاکس / آیا بوتاکس امن است؟

اگرچه سم بوتولینوم تهدید کننده زندگی است ، دوزهای اندک – مانند آنهایی که در کاربرد بوتاکس استفاده می شود – بی خطر تلقی می شوند .در واقع ، فقط 36 مورد منبع قابل اعتماد از عوارض جانبی ناشی از مصرف مواد آرایشی بین سالهای 1989 و 2003 به سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) گزارش شده است.سیزده مورد از این موارد ممکن است بیشتر از خود دارویی با یک بیماری زمینه ای ارتباط داشته باشند. با توجه به این نکته ،برخی محققان حدس می زنند كه كاربردهای آرایشی ممكن است خطر كمتری نسبت به تزریق درمانی بوتاكس داشته باشند ،زیرا دوزها معمولاً بسیار كمتر هستند.

یک مطالعه در سال 2005 دریافتند که عوارض جانبی از تزریق بوتاکس گزارش شده است.این ممکن است به بیماری زمینه ای مربوط باشد ، یا ممکن است به این دلیل باشد که دوزهای بالاتر برای درمان این بیماری لازم است.با این وجود ، خطر کلی حداقل است ، و بوتاکس به طور کلی عموما بی خطر در نظر گرفته می شود. گفتنی ست در صورت بارداری یا شیردهی باید منتظر دریافت اجازه از دکتر متخصص جهت بوتاکس باشید. همیشه باید برای تزریق بوتاکس به پزشک متخصص پوستیا جراح پلاستیک مراجعه کنید. اگر تزریقات شما مطابق با استانداردهای FDA تهیه نشده یا توسط پزشک بی تجربه تزریق نشود ،احتمالاً عوارض جانبی جانبی آن را نیز تجربه خواهید کرد.

چگونه استفاده می شود؟

در ادامه مقاله همه چیز درباره بوتاکس باید گفت که بوتاکس معمولاً به دلیل توانایی داشتن در کاهش ظاهر چین و چروک و خطوط ریز شناخته شده است. به عنوان مثال ، تزریق بوتاکس می تواند عضلات ایجاد شده را شل کند:

چین و چروک هایی که در گوشه بیرونی چشم ها ظاهر می شود

خطوط اخم بین ابرو

چین های پیشانی

چشم تنبل

پیچش چشم

میگرن مزمن

اسپاسم گردن (دیستونی گردن رحم)

مثانه بیشفعال

تعریق بیش از حد ( هایپرهیدروز )

برخی از شرایط عصبی مانند فلج مغزی

عوارض جانبی چیست؟

اگرچه تزریق بوتاکس نسبتاً بی خطر است ، اما عوارض جانبی جزئی نیز ممکن است بروز بدهد. این شامل:

درد ، تورم یا کبودی در محل تزریق

سردرد

تب

لرز

برخی از عوارض جانبی به ناحیه تزریق گره خورده است.  در صورت تزریق در ناحیه چشم ، ممکن است عوارض زیر را تجربه کنید:

افتادگی پلک ها

ابروهای ناهموار

چشمهای خشک

پاره شدن بیش از حد

تزریق در اطراف دهان ممکن است منجر به یک لبخند “کج” یا افتادگی شود .

بیشتر عوارض جانبی معمولاً موقتی هستند و باید طی چند روز محو شوند.

با این وجود افتادگی پلک ، افتادگی و عدم تقارن همه ناشی از اثرات غیرعمدی سموم روی عضلات اطراف نواحی هدف دارویی است و ممکن است این عوارض جانبی چند هفته طول بکشد زیرا سموم از بین می رود. این مهم را باید در همه چیز درباره بوتاکس در نظر داشت.

در موارد نادر ، ممکن است علائمی مانند بوتولیسم ایجاد کنید. اگر شروع به تجربه کردید ، فوراً مراقب پزشکی باشید:

صحبت کردن دشوار

بلعیدن سخت

ایجاد مشکل تنفسی

مشکلات بینایی

از دست دادن کنترل مثانه

ضعف عمومی

همه چیز درباره بوتاکس / خط آخر

اگر در نظر دارید درمان های بوتاکس را انجام دهید ، مهم است که با یک متخصص پزشکی دارای مجوز کار کنید. اگرچه ممکن است کار کردن با شخصی که دارای مجوز نیست ارزان تر باشد ، اما انجام این کار می تواند خطر بروز عوارض را افزایش دهد. به یاد داشته باشید که این سم سه تا شش ماه به طول می انجامد و احتمالاً شما نیاز به بازگشت برای تزریق دوباره دارید..

برای دیدن خدمات کلینیک بهرویان در زمینه بوتاکس اینجا کلیک کنید

رزرو وقت درمان
تماس