مجموعه مقالات

9 هک زیبایی از زبان متخصصان گریم بالیوود

9 هک زیبایی از زبان متخصصان گریم بالیوود

اصطلاح هک های زندگی (Life Hacks) در مواقعی به کار می روند- که متوجه تاثیر بالای یک کار ساده در برنامه‌ی روتین روزانه‌ی خود می شویم. پس تعریفمان از هک زیبایی می تواند اینطور باشد: کارهای ساده‌ای که با انجام آنها، میتوانیم به زیبایی مدلهای مشهور به نظر برسیم. همانطور که میدانید، آرایش صورت یکی از ساده ترین و در دسترس ترین کارهایی است که می توانید برای زیبایی استفاده کنید .(البته خطرهایی هم دارد که قبلا به طور مفصل در این مقاله به آنها اشاره کردیم.). امروز برای شما ۹ نصیحت زیبایی از گریمورهای برتر سینمای هند یا همان بالیوود آماده کردیم که میتواند شما را زیباتر از همیشه کند.

 هک های زیبایی از زبان متخصصان گریم بالیوود

۱) نامراتا سونی می گوید که برای سفت تر شدن و شاداب شدن پوست، یک شیء استوانه‌ای سرد را همانند غلتک ۲ روز در هفته به مدت یک ربع الی سی دقیقه بر روی صورتتان بغلتانید. برای مثال می توانید از یک بطری آب یخ یا یک قوطی نوشابه‌ برای این کار استفاده کنید. یادتان نرود که برای جلوگیری از ایجاد جوشهای عفونی و دیگر عفونتها، حتما از غلتک یخی خود به صورت تمیز و بهداشتی استفاده کنید.

۲) آرتی نایار می گوید برای باز شدن و زیباتر نشان داده شدن چشم هایتان یک کار چند مرحله‌ای ساده را می توانید انجام دهید : یک: از ریمل زدن مژه هایتان نباید غافل نشوید. یک ریمل همراهتان داشته باشید. دو: یک مداد چشم سفید بردارید و پس از ریمل زدن، گوشه‌ی داخلی چشم خود را با یک خط ظریف از رنگ سفید آرایش‌ کنید. اگر کمی در این کار ماهر شوید، متوجه می شوید که با اضافه کردن خط ظریفی از رنگ سفید ، چقدر می توان چشم ها را بازتر و گیراتر نشان داد .

۳) پامپی‌ هانس می گوید اگر پوست روغنی دارید ، پایه‌ی آرایش صورت خود را با استفاده از یک ژل مرطوب کننده بر پایه آب آماده کنید. اگر پوست خشک دارید ، از مرطوب کننده سنگین مخلوط شده با روغن یا سرم برای آبرسانی به پوست استفاده کنید ، و برای افرادی که دارای پوست T یا منطقه ترکیبی روغنی هستند ، از یک پرایمر مات در محل استفاده کرده و بقیه پوست خود را با مرطوب کننده آماده کنید .

۴) شرادا نایک می گوید برای مژه‌های بلند و شلاقی کافیست موهای مژه خود را کمی با سشوار گرم کنید ! حتما قبل از اینکه مژه های خود را خم کنید ، دما را بررسی کنید و سپس 10 ثانیه آن را نگه دارید. پس از انجام این کار ، آن را با ریمل بپوشانید ؛ متوجه اضافی خواهید شد. همین روند را روی چشم دیگر نیز تکرار کنید . 

 

سایر هک های زیبایی از زبان متخصصان گریم بالیوود

۵) ناتاشا مور پیشنهاد می دهد برای آرایش سریع گونه و چشم از یک رژ لب مات استفاده کنید. کمی از رژ لب را بر روی پشت دست خود بکشید و اگر میتوانید ، مقداری مرطوب کننده به آن اضافه کنید . حال از این مخلوط مرطوب می توانید برای آرایش گونه و سایه‌ی چشم استفاده کنید . البته حواستان به بیش از حد شدن رطوبت نیز باشد !

۶) عایشه دیواتر می گوید برای مواقعی که دچار موخوره می شوید و یا حتی برای پیشگیری از تشکیل آن ، باید یک اسپری مرطوب مو آماده کنید و همزمان با اسپری کردن ، به آرامی و با احتیاط موهای خود را با شانه‌ی ریز نوازش کنید . همچنین می توانید برای از بین بردن موخوره ها از یک مسواک قدیمی هم استفاده کنید .

۷) مهاک اوبروی پیشنهاد می دهد تا حتما قبل از آرایش یک شوک یخی به صورتتان وارد کنید ؛ این موضوع عملا به معنی غرق کردن صورت در یک کاسه آب یخ است . این کار به سفت شدن عضلات صورت کمک می کند و به آرایش اجازه می دهد تا بی نظیر به نظر برسد و یکدست عمل کند .

۸) ملکا بات می گوید برای پوست خشک بهتر است از ترکیب عسل ، ماست ، پودر شیر و زعفران استفاده کنید . یک لایه‌ی سخاوتمندانه (!) از این ماسک را بر روی صورت خود بزنید البته به چشم برخورد نکند . دو لایه خیار بر روی چشمهای خود بگذارید و اجازه دهید پوستتان نیم ساعت استراحت کند .

۹) آنچال موروانی پیشنهاد می دهد اگر در دوران قرنطینه کرم فرکننده‌ی مو ندارید و دنبال موهای فر هستید ، بهتر است یک مرطوب کننده‌ را باز کنید و محتویات آن را داخل جلد فرکننده‌ی خود بگذارید ؛ حال از این محصول به راحتی برای فر کردن موهایتان استفاده کنید !

رزرو وقت درمان
تماس