مجموعه مقالات

بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

همانطور که می دانید در اولین برخورد این چهره ی شماست که به یاد می ماند ، می دانید که نیمی از جذابیت را چهره ی فرد شامل می شود. به همین دلیل نیاز است که پوست شما صاف و زیبا باشد تا جذابیت و زیبایی تان حفظ شود. به همین دلیل اغلب افراد برای رسیدن به زیبایی از روش های مختلف استفاده می کنند.
یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پوست هر فرد به وجود آید ایجاد چین و چروک در پوست فرد است. این خود نشان دهنده ی این است که پوست نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. معمولا در برخی مواقع بنابر دلایلی ممکن است پوست دچار پیری شود.در این مقاله تزریق بوتاکس توضیح داده خواهد شد.

برخی از علل پیری پوست عبارتند از :

⦁  عدم مراقبت کافی از پوست
⦁  نازک شدن پوست
⦁  تغییرات استخوانی صورت
⦁  تغییرات هورمونی
⦁  نور خورشید
⦁  مسائل ژنتیکی
⦁  بیماری های پوستی
⦁  آلودگی شیمیایی

برای حفظ زیبایی پوست راه های بسیاری وجود دارد اما یکی از راه هایی که بسیار موثر است و می تواند به راحتی چین و چروک و پیری پوستتان را رفع کند بوتاکس است. معمولا افرادی که قصد دارند جوانسازی پوست انجام دهند و پوستشان جوان و زیبا شود می توانند از بوتاکس استفاده کنند و در کمترین زمان به چهره ای جوان و زیبا دست یابند.

بوتاکس

سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم در حالت معمولی باعث بروز مسمومیت غذایی خواهد شد. با تغییر در ساختمان سم باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بوتاکس ساخته می شود که با تزریق مقدار اندکی از آن اتفاقات بزرگی در پوست خواهد افتاد . از بوتاکس معمولا برای موارد زیادی استفاده می کنند. یکی از مهم ترین کاربردهای بوتاکس رفع چین و چروک و پیری پوست است. بوتاکس در واقع عضلات پوست را به طور موقت فلج می کند و با اینکار باعث صاف شدن پوست خواهد شد.

کاربردهای بوتاکس

برخی از کاربردهای بوتاکس عبارتند از:
⦁  بالا بردن ابروها
⦁  کاهش تعریق زیر بغل و کف دست
⦁  رفع خطوط افقی پیشانی
⦁  درمان دردهای موضعی
⦁  کاهش نمایش لثه در خندیدن
⦁  رفع چین و چروک گردن
⦁  رفع خطوط خنده صورت
⦁  رفع چین و چروک بین ابروها
⦁  از بین بردن چین و چروک کنار چشم

بوتاکس

مزایای بوتاکس

به علاوه ی رفع پیری پوست، بوتاکس مزایای دیگری نیز دارد که یکی از مزایای مهم بوتاکس کم بودن دوره نقاهت است. بعد از تزریق بوتاکس فرد می تواند به روال عادی زندگی خود باز گردد و مشکلی برای فرد پیش نخواهد آمد. یکی دیگر از مزایای مهم بوتاکس خاصیت ضد سرطانی و ضد افسردگی است. همچنین بوتاکس می تواند به راحتی دردهای میگرن را درمان نماید.

چه زمانی بوتاکس مفید خواهد بود؟

در ارتباط با تزریق بوتاکس باید دقت کافی را به کار برد زیرا بوتاکس زمانی مفید خواهد بود که از مواد مرغوب استفاده شود. در صورتی که از بوتاکس نامرغوب یا تاریخ گذشته استفاده شود عوارضی برای فرد به دنبال خواهد داشت.
عوارضی مانند افتادگی پلک و یا تورم بسیار زیاد در ناحیه ی بوتاکس نشان دهنده ی تزریق بوتاکس منقضی یا غیر استاندارد است. در برخی موارد نیز حساسیت های پوستی و التهابات شدید می تواند عوارض بوتاکس به حساب آید.
متاسفانه در برخی مواقع با وارد کردن بوتاکس نامرغوب و بدون مجوز به بازار مشکلات و بیماری های پوستی برای افراد به وجود خواهد آمد.
برای تزریق بوتاکس بهتر است که به کلینیک زیبایی مطمئن و معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید با آرامش خاطر و بدون بروز عوارض تزریق را انجام داده و بهترین نتایج را شاهد باشید.

آیا بوتاکس درد دارد؟

یکی از نگرانی های افراد در خصوص تزریق بوتاکس، درد آن است. اغلب افراد بر این باورند که تزریق بوتاکس درد دارد. اما بهتر است بدانید که قبل از تزریق با استفاده از بی حسی موضعی یا کمپرس یخ محل تزریق را بی حس می کنند و بیمار تنها سوزش مختصری را حس خواهد کرد. بعد از تزریق نیز با گذاشتن کمپرس یخ بر روی محل تزریق درد مختصری که وجود دارد کاهش خواهد یافت. بد نیست بدانید که سوزن هایی که جهت تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد خیلی ظریف هستند و در برخی افراد حتی نیازی به بی حسی و کمپرس یخ هم نمی باشد زیرا فرد دردی حس نخواهد کرد.

با قطع تزریق بوتاکس عضلات صورت بیش از پیش دچار افتادگی می شوند؟

یکی از نگرانی های افراد در ارتباط با تزریق بوتاکس این است که می ترسند بعد از اینکه تزریق بوتاکس را قطع نمودند صورتشان بیشتر از قبل دچار افتادگی شود و چین و چروک هایشان بیشتر شود. اما این تصور کاملا اشتباه است. بعد از اینکه اثرات بوتاکس از بین می رود فرد مجدد می تواند عضلات صورت خود را چین دهد و به این دلیل بر این باور است که دچار چین های بیشتر شده است اما اینگونه نیست و این طرز فکر کاملا اشتباه است.

آیا بوتاکس هر نوع چین و چروکی را رفع خواهد نمود؟

در جواب این سوال می توان گفت خیر. این امر بستگی به شرایط دارد. نکته ای که باید بدانید اینکه به هر قسمت از صورت نمی توان بوتاکس تزریق نمود زیرا باعث می شود که فرم صورت غیر طبیعی شود و در برخی مواقع ممکن است لازم باشد که علاوه بر تزریق بوتاکس برای درمان چین ها از تزریق ژل نیز استفاده نمود. معمولا اگر چین در صورت حرکت عضلات به وجود آید می توان تنها با تزریق بوتاکس این مشکل را برطرف نمود. اما در برخی مواقع در حالت عادی نیز فرد چین و چروک هایی خواهد داشت. در این موارد بنابر درخواست بیمار می توان بعد از تزریق بوتاکس و کاهش چین و چروک از تزریق ژل نیز استفاده نمود.

ماندگاری بوتاکس

یکی از نکات قابل توجه ماندگاری بوتاکس است. ماندگاری بوتاکس به مواردی بستگی دارد. مواردی چون جنس بوتاکس،  پوست فرد و نحوه ی تزریق می تواند در این رابطه تاثیر بسیاری داشته باشد. یکی از نکات مهمی که باید رعایت شود تشخیص درست محل تزریق است که این مورد باید توسط پزشک تعیین شود. ماندگاری بوتاکس معمولا بین ۳ تا ۶ ماه است  که بسته به شرایط متغییر خواهد بود.

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

برخی از افراد نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند. معمولا افرادی که شرایط زیر را دارند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.
⦁  افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند.
⦁  افرادی که دارای چین و چروک خیلی عمیق هستند.
⦁  افرادی که داروهای قلبی مصرف می کنند.
⦁  کسانی که بیماری های عصبی و روانی دارند.
⦁  افرادی که بیماری های عفونی و التهابی فعال در صورت دارند.
⦁  خانم های باردار
⦁  خانم های شیرده
⦁  افرادی که دارای پوست ضخیم هستند.
⦁  افراد زیر ۱۸ سال
⦁  افرادی که به بیماری ام اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه مبتلا هستند.
⦁  کسانی که دچار اختلالات انعقادی هستند.
⦁  افرادی که دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند.

تزریق بوتاکس در زیر بغل

یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس کاهش تعریق زیر بغل است. با تزریق بوتاکس می توان به راحتی تعریق را کاهش داد. معمولا افرادی که بیش از حد دچار تعریق زیر بغل می شوند و از این بابت خیلی ناراحت هستند می توانند با استفاده از تزریق بوتاکس این مشکل را حل نمایند.
بوتاکس یک هفته بعد از تزریق اثرات خود را به طور کامل خواهد گذاشت و نیاز است که فرد هر ۶ ماه یکبار تزریق را انجام دهد تا تعریق زیر بغلش کاهش یابد.
اغلب افرادی که این تزریق را انجام داده اند بسیار راضی بوده و مجدد برای تزریق اقدام خواهند نمود. اما توجه داشته باشید که برای تزریق بوتاکس مرغوب و ماندگار نیاز است که نزد پزشک مجرب بروید تا تزریق به بهترین نحو صورت پذیرد.

تفاوت تزریق  ژل و بوتاکس

بوتاکس دارویی است که باعث می شود حرکت ماهیچه ها کم شود و به دنبال آن چین و چروک ها رفع شوند و پوست صاف شود. اما ژل ها معمولا برای پر کردن نقاطی است که برجستگی خود را به دلایلی مانند آب شدن بافت های چربی یا مادرزادی از دست داده اند. بنابراین می توان گفت کاربرد بوتاکس و ژل کاملا متفاوت است.

اقدامات قبل از بوتاکس

اولین اقدام قبل از تزریق بوتاکس ویزیت توسط پزشک است. نیاز است که پزشک وضعیت عضلات شما را بررسی نماید و مناسب بودن عضلاتتان را تایید نماید. همچنین بهتر است که چند روز قبل از تزریق بوتاکس از مصرف چای سبز بپرهیزید.
به علاوه خوردن برخی داروها که ممکن است خطر خونریزی و کبودی را افزایش دهد ممنوع است مانند:

⦁  آسپرین
⦁  دی پیریدامول
⦁  وارفارین
⦁  ویتامین E
⦁  جین سین
⦁  تیکلوپیدین
⦁   امگا ۳

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق بوتاکس مهم ترین اقدام این است که تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن خودداری نمایید.
همچنین عدم ماساژ محل تزریق باید مورد توجه قرار گیرد.
نکته ی دیگر اینکه تا چند ساعت از کمپرس یخ بر روی محل تزریق استفاده شود.
همچنین لازم است که عضلاتی که در آنها بوتاکس انجام شده به طور ارادی منقبض گردند.
در صورتی که دارو مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید. توجه داشته باشید که برای رفع کبودی ها از داروی خاصی استفاده نکنید.

مشاوره

در آخر لازم می دانیم این نکته را یاد آور شویم که قبل از تزریق بوتاکس نزد پزشک با تجربه رفته و با وی در این باره مشاوره ای داشته باشید و سپس با داشتن اطلاعات کامل در این زمینه اقدام به تزریق بوتاکس نمایید. همچنین برای جوانسازی با بوتاکس به کلینیک زیبایی معتبر بروید تا بتوانید با آرامش خاطر و بدون عوارض جوانسازی را انجام دهید.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت کلینیک بهرویان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *