تزریق بوتاکس

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس ماده ای است که با تغییر در ساختارِ سم ضعیف شده ی باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ساخته می شود و در موارد های درمانی و زیبایی از آن استفاده می کنند .

در موارد درمانی در درمان بیماری هایی مثل اسپاسم ها و استرابیسم چشم کمک می کند.

در موارد زیبایی با فلج کردن موقت عضلات پوست محل تزریق ، باعث شل شدن پوست و در نهایت رفع چین و چروک و پیری پوست می شود .

چرا باید از بوتاکس استفاده کنیم ؟

در اولین برخورد چهره ی شماست که به یاد می ماند ، نیمی از جذابیت را چهره ی فرد شامل می شود. به همین دلیل نیاز است که پوست شما صاف و زیبا باشد تا جذابیت و زیبایی تان حفظ شود. به همین دلیل اغلب افراد برای رسیدن به زیبایی از روش های مختلف استفاده می کنند.

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای پوست هر فرد به وجود آید ایجاد چین و چروک در پوست فرد است. این خود نشان دهنده ی این است که پوست نیاز به رسیدگی و مراقبت دارد. معمولا در برخی مواقع بنابر دلایلی ممکن است پوست دچار پیری شود.

برای حفظ زیبایی و جوانسازی پوست راه های بسیاری وجود دارد اما یکی از راه هایی که بسیار موثر است و می تواند به راحتی چین و چروک و پیری پوستتان را رفع کند بوتاکس است.

عدم مراقبت کافی از پوست

نازک شدن پوست

تغییرات استخوانی صورت

تغییرات هورمونی

نور خورشید

مسائل ژنتیکی

بیماری های پوستی

آلودگی شیمیایی

موارد کاربرد زیبایی بوتاکس کدامند؟

رفع خطوط افقی پیشانی ، خط اخم بالای بینی، از بین بردن چین و چروک کنار چشم ، چین و چروک روی بینی ، بالا بردن ابروها ، کاهش تعریق زیر بغل و کف دست ، رفع چین و چروک بین ابروها ، درمان دردهای موضعی ، کاهش نمایش لثه در خندیدن ، رفع چین و چروک گردن ، رفع خطوط خنده صورت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تزریق بوتاکس با مرکز مشاوره کلینیک بهرویان تماس بگیرید.

بوتاکس برای چه افرادی ممنوع است؟

برخی از افراد نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند. معمولا افرادی که شرایط زیر را دارند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.

افرادی که به بوتاکس حساسیت دارند.

افرادی که دارای چین و چروک خیلی عمیق هستند.

افرادی که داروهای قلبی مصرف می کنند.

کسانی که بیماری های عصبی و روانی دارند.

افرادی که بیماری های عفونی و التهابی فعال در صورت دارند.

خانم های باردار

خانم های شیرده

افرادی که دارای پوست ضخیم هستند.

افرادی که به بیماری ام اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه مبتلا هستند.

افرادی که به بیماری ام اس، میاستنی گراویس، نفروپاتی و نارسایی کلیه مبتلا هستند.

افراد زیر ۱۸ سال

کسانی که دچار اختلالات انعقادی هستند.

افرادی که دو هفته اخیر واکسیناسیون انجام داده اند.

کلینیک زیبایی بهرویانکلینیک زیبایی بهرویان

روش تزریق بوتاکس چگونه است؟

زمان لازم برای تزریق بوتاکس چند دقیقه (حداکثر 10تا15 دقیقه) می باشد و بطور معمول نیازی به بی حسی نمی باشد ولی ممکن است 20تا30 دقیقه قبل از تزریق از پماد بی حسی کننده زایلاپی موضعی استفاده شود.

تزریق بوتاکس با استفاده از سوزن های بسیار ظریف (مانند سرنگ انسولین) به عضلات خاصی که پزشک متخصص از قبل علامت زده ، انجام می شود و با درد بسیار کمی همراه می باشد.

تعداد تزریق بوتاکس به میزان چین و چروک و مسن و جوان بودن فرد بستگی دارد و فردی به فردی دیگر متفاوت است. بطور معمول در نواحی پیشانی 10تا16 خط اخم 4تا6 و دور چشم 3 تزریق انجام می شود.

اثر بوتاکس چه مدت بعد از تزریق ظاهر می شود؟

رای ظاهر شدن اثر بوتاکس 3 تا 7 روز زمان لازم است ولی برای مشاهده نتایج نهایی 2 هفته زمان لازم است.

طول مدت اثر بوتاکس چقدر است؟

طول مدت اثربوتاکس بطور معمول 3تا4 ماه است (ولی در مواردی 6 الی 8 ماه نیز مشاهده شده است) و خطوط بتد ریج به حالت قبل از درمان بر می گردند بعد از چند بار تزریق اثر بوتاکس بیشتر باقی می ماند و فواصل بین دو تزریق طولانی تر می شود. در بعضی از افراد اثر نسبی طولانی مدت یا پاسخ حافظه ای مشاهده می شود بطوریکه چین و چروکها هرگز به طور کامل به حالت قبل از شروع تزریق بر نمی گردند.

تزریق بوتاکس
تزریق بوتاکس

با قطع تزریق بوتاکس عضلات صورت بیش از پیش دچار افتادگی می شوند؟

یکی از نگرانی های افراد در ارتباط با تزریق بوتاکس این است که می ترسند بعد از اینکه تزریق بوتاکس را قطع نمودند صورتشان بیشتر از قبل دچار افتادگی شود و چین و چروک هایشان بیشتر شود.

اما این تصور کاملا اشتباه است. بعد از اینکه اثرات بوتاکس از بین می رود فرد مجدد می تواند عضلات صورت خود را چین دهد و به این دلیل بر این باور است که دچار چین های بیشتر شده است اما اینگونه نیست و این طرز فکر کاملا اشتباه است.

چه زمانی بوتاکس مفید خواهد بود؟

در ارتباط با تزریق بوتاکس باید دقت کافی را به کار برد زیرا بوتاکس زمانی مفید خواهد بود که از مواد مرغوب استفاده شود. در صورتی که از بوتاکس نامرغوب یا تاریخ گذشته استفاده شود عوارضی برای فرد به دنبال خواهد داشت.

عوارضی مانند افتادگی پلک و یا تورم بسیار زیاد در ناحیه ی بوتاکس نشان دهنده ی تزریق بوتاکس منقضی یا غیر استاندارد است. در برخی موارد نیز حساسیت های پوستی و التهابات شدید می تواند عوارض بوتاکس به حساب آید.

متاسفانه در برخی مواقع با وارد کردن بوتاکس نامرغوب و بدون مجوز به بازار و تزریق در مراکز غیر بهداشتی مشکلات و بیماری های پوستی برای افراد به وجود خواهد آمد.

برای تزریق بوتاکس بهتر است که به کلینیک زیبایی مطمئن و معتبر مراجعه نمایید تا بتوانید با آرامش خاطر و بدون بروز عوارض تزریق را انجام داده و بهترین نتایج را شاهد باشید.

تزریق بوتاکس - کلینیک زیبایی بهرویان
تزریق بوتاکس

آیا بوتاکس درد دارد؟

قبل از تزریق با استفاده از بی حسی موضعی یا کمپرس یخ محل تزریق را بی حس می کنند و فرد تنها سوزش مختصری را حس خواهد کرد. بعد از تزریق نیز با گذاشتن کمپرس یخ بر روی محل تزریق درد مختصری که وجود دارد کاهش خواهد یافت. سوزن هایی که جهت تزریق بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد خیلی ظریف هستند و در برخی افراد حتی نیازی به بی حسی و کمپرس یخ هم نمی باشد زیرا فرد دردی حس نخواهد کرد.

آیا بوتاکس هر نوع چین و چروکی را رفع خواهد نمود؟

در جواب این سوال می توان گفت خیر. این امر بستگی به شرایط دارد.

نکته ای که باید بدانید اینکه به هر قسمت از صورت نمی توان بوتاکس تزریق نمود زیرا باعث می شود که فرم صورت غیر طبیعی شود و در برخی مواقع ممکن است لازم باشد که علاوه بر تزریق بوتاکس برای درمان چین ها از تزریق ژل نیز استفاده نمود. معمولا اگر چین در صورت حرکت عضلات به وجود آید می توان تنها با تزریق بوتاکس این مشکل را برطرف نمود. اما در برخی مواقع در حالت عادی نیز فرد چین و چروک هایی خواهد داشت. در این موارد بنابر درخواست بیمار می توان بعد از تزریق بوتاکس و کاهش چین و چروک از تزریق ژل نیز استفاده نمود.

تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

برخی از افراد نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند. معمولا افرادی که شرایط زیر را دارند نباید تزریق بوتاکس انجام دهند.

بعد از تزریق بوتاکس مهم ترین اقدام این است که تا ۴ ساعت بعد از تزریق از دراز کشیدن خودداری نمایید.

از ماساژ محل تزریق خودداری کنید .

2 الی 3 ساعت بعد از تزریق ،کمپرس یخ بر روی محل تزریق استفاده شود.

همچنین لازم است که عضلاتی که در آنها بوتاکس انجام شده به طور ارادی منقبض گردند.

در صورتی که دارو مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید.

تزریق بوتاکس

انواع بوتاکس

نوع ها و برندهای مختلفی از بوتاکس در بازار موجود است . بوتاکس های چینی ، کره ای و انگلیسی و ایرانی و غیره . اما به ماده بوتاکسی می توان اعتماد کرد که به صورت قانونی وارد بازار کشور شده باشده باشد و دارای تاییده از وزارت بهداشت باشد.

سه نوع از معروف ترین بوتاکس ها که مورد تأیید دکتر ناصح هم هست ، بوتاکس های زیر می باشند :

بوتاکس مصپورت، ساخت ایران
بوتاکس دیسپورت ساخت انگلستان
بوتاکس نورونوکس
و بسته به این که شخص چه نوع تقاضایی داشته باشد و فردی مسن باشد یا جوان ، نوع و میزان بوتاکسی که استفاده می کند متفاوت می شود.

قیمت بوتاکس

هزینه ی تزریق بوتاکس به طور گسترده متغیر است. کلینیک ها هزینه ها را بر اساس ناحیه ی مورد نظر یا بر اساس تعداد واحدها ، در نظر می گیرند .

در کلینیک تزریق ژل و بوتاکس بهرویان با توجه به نوع بوتاکس مورد استفاده و مقدار تزریق مواد ، هزینه بوتاکس متغیر می باشد . برای اطلاعات دقیق از هزینه بوتاکس بهتر است با مشاوران کلینیک بهرویان تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس - تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رزرو وقت درمان
تماس