مجموعه مقالات

بهترین راه‌های برطرف کردن سلولیت

بهترین راه‌های برطرف کردن سلولیت

به نظر شما بهترین راه‌های برطرف کردن سلولیت چیست ؟ سلولیت چربی نیست .سلولیت به ظاهر پوسته پوسته اشاره دارد .
وقتی بافت چربی از طریق باندهای فیبری به نام septae فشار می آوردو پوست را به عضله متصل می کند.

 

بهترین راه‌های برطرف کردن سلولیت

 

دکتر رابینسون از دانشکده پزشکی فلوریدا می گوید ، ضخامت پوست ، که با افزایش سن اتفاق می افتد ،می تواند در بروز سلولیت نقش داشته باشد ،
زیرا باعث از بین رفتن بافتهای پوستی و میان پوستی می شود .

چه عواملی باعث سلولیت می شوند؟

چگونگی ایجاد و پیشرفت سلولیت مشخص نیست ، اگرچه اعتقاد بر این است که چندین عامل – جنس ، ژنتیک و سبک زندگی در آن درگیر هستند.یک بررسی در فوریه 2019 در ژورنال بین المللی پوست زنان توسط نیل سادیک ، دکتر کلینیک پوست و مو در دانشکده پزشکی ویل کورنل ، دلایل احتمالی اعم از تغییرات عروقی و عوامل التهابی گرفته تا تغییرات هورمونی و مسائل ساختاری بدن را ذکر می کند.وی توضیح می دهد که نحوه ذخیره چربی زنان متفاوت از جنس مخالفشان است.”با افزایش سن بدن ، بافت اصلی چربی کمی از بین می رود و لایه ی میان پوست نازک می شود ،بنابراین شاهد موجدار شدن و تشکیل سلولیت هستیم براساس نظر بررسی ژوئیه 2012 در ژورنال آکادمی اروپایی پوست و زیبایی ، بخشهایی که بافت همبند میان پوست و چربی را در خود دارند در یک “الگوی زیگزاگ” قرار گرفته اند .

 

مطابق این بررسی ، زنان خصوصا بر روی پوست ران خود الگوی شدیدتری نسبت به مردان دارند.هورمون ها نیز ممکن است در این امر دست داشته باشند. یک نکته: در حالی که مردان به طور معمول سلولیت ایجاد نمی کنند، اما با رسیدن به سطح هورمونهای جنسی پایین ، از جمله کسانی که تحت درمان با هورمون درمانی برای سرطان پروستات قرار دارند ، می توانند دچار سلولیت شوند.

 

چه کسی بیشتر احتمال دارد سلولیت داشته باشد؟

به گفته دکتر رابینسون ، اکثر خانم ها بعد از بلوغ این لک های پوستی پوستی را ایجاد می کنند و اهمیتی نداردکه وزن آنها (یا چقدر کمی) وزن یا ماهیچه های آنها چقدر است.او می گوید: “من با بسیاری از بیمارانی که ورزشکار حرفه ای یا رقصنده های حرفه ای بوده اند برخورد کرده ام.” سلولیت ممکن است در زنان بالغ در هر سنی ، نژاد یا BMI اتفاق بیفتد: “این فقط به یک نوع زن خاص مستعد نیست.”سلولیت در بعضی از پوستها نسبت به سایرین قابل توجه است. دکتر چاپاس می گوید :گاهی اوقات این امر به سختی قابل درک است: شما باید مجبور به نوری بر روی آن باشید تا حتی آن را ببینید.او می افزاید ، ظاهر سلولیت نیز می تواند موقعیتی باشد. به عنوان مثال ممکن است هنگام ایستادن ،اما نه وقتی که روی شکم دراز کشیده اید ، آن را ببینید.

 

سوال اینجاست که آیا می شود از شر سلولیت خلاص شد؟ اگر بله، چطور؟

شورای ورزش و سلامت آمریكا می گوید :ورزش هایی كه ماهیچه ها را محكم و تنگ می كندو پوست شما را محكم می كند ،به كاهش ظاهر سلولیت كمك می كند .از طرف دیگر ، یکی از تصورات غلط در مورد سلولیت این است که این بیماری فقط بر افرادی که اضافه وزن دارندیا از خود مراقبت نمی کنند ، تأثیر می گذارد. مردم فکر می کنند که برای مثال اگر وزن کم کنند ، بهتر خواهند شد ،اما “این لزوماً صحیح نیست”

.اگر فقط لوسیون یا کرم وجود داشته باشد می توانید از آن استفاده کنید و ila voila! سایه بان های شما به طور معجزه آساییناپدید می شوند. حقیقت این است که ، هیچ اثری از قفسه موجود نیست.به عنوان مثال ، محصولات حاوی مواد تشکیل دهنده مانند کافئین و رتینول ممکن است ظاهر پوست را بهبود بخشد.تصور می شود کافئین چربی را از بین می برد ، در حالی که رتینول لایه بالایی پوست را ضخیم می کند.اما چنین فرمول هایی به ندرت در مورد سلولیت موثر است ، “که به چربی ، کلاژن و بازسازی بافت همبند نیاز دارد.”

 

 

در کلینیک بهرویان از روش های همچون

لیپوماتیک

ماساژ با LPG

کربوکسی تراپی

و دیگر روشهای روز دنیا

به عنوان بهترین راه‌های برطرف کردن سلولیت استفاده می شود…

رزرو وقت درمان
تماس