کاشت مو

کاشت مو

ریزش مو یکی از معضلاتی است که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است. ریزش موی مداوم باعث تحریک پوست سر شده و  کم کم باعث می شود که فرد دچار کم پشتی و یا طاسی شود ، ظاهر فرد بعد از این تغییرات به شدت تخریب می شود و نیاز به درمان ریزش مو و یا کاشت مو در مناطق طاسی خواهد بود .

یکی از مهم ترین و موثر ترین درمان ها برای طاسی سر ، و یا ریختگی موها کاشت مو به روش طبیعی است . که می تواند علاوه بر جبران موهای از دست رفته ، شادابی و جوانی را به چهره ی فرد باز گرداند.

کاشت مو

دلایل ریزش مو

 برخی از دلایل ریزش مو عبارتند از:
• استرس
• عوامل ژنتیکی
• شرایط محیطی
به این ترتیب ممکن است بنابر این دلایل فرد دچار ریزش مو شود. در برخی موارد ریزش موی شدید باعث می شود که فرد دچار طاسی شود . در این مواقع باید فرد اقدام به کاشت مو نماید. در این مقاله کاشت مو را به طور کامل شما توضیح خواهیم داد.

تعریف کاشت مو

کاشت مو روشی مطمئن برای درمان کم مویی و ریزش مو است که باعث می شود موهای شما پرپشت شوند و ریزش موهایتان به طور کامل برطرف گردد.
در کاشت مو واحدهای فولیکولی مو را از ناحیه اهدا کننده مو جدا می کنند و به ناحیه ی دریافت کننده انتقال می دهند. معمولا ناحیه ی اهدا کننده مو پشت سر می باشد و ناحیه ی دریافت کننده ناحیه ی طاس سر می باشد.
کاشت مو یک عمل سرپایی است که نیازی به بیهوشی ندارد. با انجام بی حسی می توان این عمل را به راحتی انجام داد. بعد از انجام کاشت مو پانسمان بر روی سر گذاشته می شود. فردای آن روز بیمار برای تعویض پانسمان باید به پزشک مراجعه کند. پزشک وی را معاینه می کند و شستشو انجام خواهد شد.
روز دوم بعد از عمل بیمار می تواند به حمام برود اما نباید محل کاشت مو دستکاری شود. دلمه های ایجاد شده تا روز پانزدهم کم کم از بین خواهد رفت. موهایی که کاشته شده اند تا 2 هفته رشد خواهند کرد. این بدین معناست که پیوندها با موفقیت انجام شده است.

کاشت مو

ریزش موها بعد از کاشت مو

توجه داشته باشید که از هفته سوم درصد زیادی از موهای شما ریزش خواهند کرد ولی ریشه ی موها زنده می مانند. از ماه دوم موهای جدید ظاهر می شوند. ابتدا موهای شما ممکن است نازک و کرکی باشند اما به مرور زمان موهایتان ضخیم می شوند و رشدشان عادی خواهد شد. حتی ممکن است که همراه با ریزش موهای کاشته شده برخی از موهای قبلی بیمار نیز دچار ریزش شوند. ممکن است این روند تا 4 ماه ادامه داشته باشد اما جای نگرانی نیست زیرا ممکن است که موهای قبلی تان نیز وارد فاز استراحت شوند و به این دلیل دچار ریزش شوند. در واقع به این حالت شوک می گویند. با ایجاد شوک موهای شما ممکن است مدتی حتی کم پشت تر از قبل شوند. اما بعد از گذشت چندین ماه رشد موهای شما بیشتر خواهد شد و بی شک نتایج مطلوب تری را خواهید دید.

کاشت-موی-طبیعی
کاشت مو برای چه افرادی مناسب می باشد؟

برای اینکه متوجه شوید که بهترین  کاندیدای کاشت مو  چه کسانی هستند  برخی از علل را بررسی نمایید.

سن:
هرچند که کاشت مو محدودیت سنی ندارد، اما افرادی که در سنین 18 تا 25 سال هستند باید بررسی های دقیق و تخصصی برای علت ریزش موی آن ها  انجام شود. در صورتی که عاملی به جز موارد ژنتیکی و یا تغییرات پوستی در این امر دخیل باشد ، ابتدا شیوه های درمانی به کار گرفته خواهد شد و در صورتی که بیمار نتیجه ای دریافت ننمود و ریزش موها درمان نشد ، کاشت موی طبیعی توصیه خواهد شد . به یاد داشته باشید که تشخیص نوع درمان با متخصص پوست ، مو و زیبایی خواهد بود .

وضعیت سلامت:
نیاز است که وضعیت سلامت فرد با انجام آزمایشات لازم مورد بررسی قرار گیرد.اشخاصی که می خواهند کاشت مو را انجام دهند در ابتدا نیاز است که با انجام آزمایش های که پزشک تعیین می کند در ابتدا کاشت مو را انجام دهند تا وضعیت سلامتی آنها مورد بررسی قرار گیرد ، اشخاصی که به برخی از بیماری های خاص نظیر دیابت ، فشارخون بالا و… مبتلا هستند باید در ابتدا وضعیت بیماری آنها کنترل شود سپس کاشت مو را انجام دهند ، اشخاصی که بیماری عفونی و پوستی نیز دارند در ابتدا باید درمان آنها انجام شود سپس اقدام به کاشت مو نمایند .

بانک مو:
بانک مو نقش موثری در نتیجه ی کاشت مو دارد. افرادی که ناحیه ی پشت سرشان تراکم بالایی دارد کاندیدای بهتری برای انجام کاشت مو هستند. اما با پیشرفت علم و به کمک متدهای جدید افرادی هم که موهایشان تراکم کم دارد می توانند کاشت مو را انجام دهند و شاهد نتایج رضایت بخشی باشند.

قطر تنه مو :

یکی از فاکتورهای مهم در کاشت مو قطر تنه مو می باشد ، با توجه به تجربیات فراوانی که کلینیک زیبایی بهرویان داشته اند اشخاصی که قطر تنه مو آنها بیشتر است کاندید مناسب تری برای کاشت مو نسبت به اشخاصی که قطر موی کمتری دارند ، هستند .

شدت طاسی :

اشخاصی که در پشت سرشان فقط یک نوار باریک باقی مانده است برای کاشت مو کاندید مناسبی نمی باشند .

میزان شلی پوست:
یکی از فاکتورهای مهم دیگر در کاشت مو شلی پوست سر است ، هر میزان پوست پشت سر شل تر باشد امکان باقی ماندن جای اسکار در پشت سر بسیار کمتر است ، اما اگر پوست پشت سر خیلی سفت باشد شخص کاندید مناسبی برای کاشت مو نمی باشد .شلی پوست نقش موثری در نتیجه کاشت مو دارد. با توجه به میزان شلی پوست باید کاشت مو و بخیه انجام شود. میزان شلی پوست را پزشک بررسی خواهد کرد.

کاشت موی سر

روشهای کاشت مو

کاشت مو معمولا به روش های زیر انجام می شود:

 • کاشت مو به روش FUT
 • کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش FUT

در این روش مقداری کمی مو را از ناحیه ی اهدا کننده که معمولا پشت سر است برداشته و به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شوند. هر گرافت شامل 1 الی 4 تار مو می باشد. بعد از بزرگنمایی با میکروسکوپ، گرافت ها را در محل دریافت کننده قرار می دهند.

این روش شامل 4 مرحله می باشد که عبارتند از:

• برداشت مو از ناحیه اهدا کننده
• آماده سازی گرافت
• ایجاد ناحیه دریافت کننده
• قرار دادن گرافت

نحوه کاشت مو به روش FUT

نوار موی برداشته شده با استفاده از میکروسکوپ بررسی می شوند و به گرافت هایی با تعداد تار موی بین یک تا شش کوچک  می شوند.در این مرحله باید دقت زیادی داشت  تا بتوان از تمامی قسمت های نوار پوستی استفاده کرد و موها را خارج کرد.حال خط رویش موی جدید برای بیمار مشخص می شود که نباید خیلی صاف و یک دست و یا خیلی بالاو پایین و ناهموار باشد.در ابتدا گرافت های با تار موی کم در خط رویش مو پیوند زده می شوند و سپس قطعات در تمامی قسمت های بی مو در بین موها گذاشته می شود.محل پیوند هر یک از گرافت ها بسیار ریز بوده و به اندازه سوزن های باریک عمق دارند.گرافت ها تک به تک در حفره ها گذاشته می شود.در این روش چون بی حسی موضعی انجام گرفته است بیمار احساس درد و ناراحتی نمی کند.
بعد از کاشت مو به روش FUT  باید بعد از گذشت چند روز برای کشیدن بخیه های پشت سر به کلینیک زیبایی مراجعه کنید .

کاشت مو به روش fut

کاشت مو به روش FIT

در این روش کاشت مو واحدهای فولیکولی را با استفاده از یک پانج خیلی ریز یکی یکی برداشته و در محل دریافت می کارند. این روش کاشت مو معمولا برای افرادی انجام می شود که دارای بانک موی مناسب باشند. در این روش در صورتی که بانک مو ضعیف باشد می توان از موهای بدن نیز استفاده نمود.

 • این روش کم تهاجمی بوده و در آن گرافت ها و بافت های مجاور به صورت جدا و با پانچ های مخصوص از پوست سر جدا می شود و در  پوست هیچ گونه برشی ایجاد نخواهد شد به همین دلیل افراد زیادی هستند که به دلیل کم تهاجمی بودن آن روش کاشت مو FIT را  ترجیح می دهند .
 • کم شدن جای زخم : با اینکه بسیاری از متخصصان کاشت مو  با روش FUT را با دقت هر چه بیشتر انجام می دهند به گونه ایی که ردی از زخم دیده نشده و در میان موها پنهان می شود اما به هر حال پوست سر  مقداری در این قسمت کشیده می شود  و در برخی موارد  جای زخم  مقداری شکلی برجسته به خود می گیرد.
 • این روش برای  مناطقی که نیاز به کاشت مو کمتری دارد مانند کاشت  ابرو و یا قسمت هایی کوچک از سر خیلی بهتر خواهد بود . مخصوصا در افراد جوان که مقدار طاسی  کمتر است  و به تعداد گرافت کمتری احتیاج دارند روش FIT می تواند بدون ایجاد جای زخم پیوند مو را انجام دهد.

کاشت مو به روش SUTچگونه است ؟

در کاشت مو به روش  FIT وFUTممکن است نیاز باشد بیمار چند جلسه برای پیوند مو مراجعه کند اما در روش SUTکاشت مو در یک جلسه انجام پذیر خواهد بود .مهم ترین تمایز این روش با دیگر راه ها در نحوه برداشت گرافت ها می باشد.تمامی مراحل برداشت گرافت دیگر به صورت دستی و پانچ و ابزار های دیگر نیست بلکه دستگاه هایی با تکنولوژی جدید به صورت خودکار این کار را انجام می دهند تنها متخصص پوست باید در این مرحله نظارت داشته باشد و تکنیک های لازم را پیاده کند.این امر باعث سرعت بخشیدن به کاشت مو شده و نیروی انسانی استفاده شده کمتر خواهد بود.

مزایای کاشت مو به روش FIT :

مهم ترین مزایای کاشت مو به روش FIT  به شرح زیرند:

 • به وجود آمدن ظاهری طبیعی و معمول در موهای فرد
 • مخفی ماندن جای برداشت موهای مورد نیاز
 • امکان ایجاد تراکم و انبوهی زیاد در موها
 • توان ترمیم و اصلاح طاسی طی جلسات درمانی مکمل
 • رسیدن به نتایج ایده آل و مطلوب

امکان رشد موها تا 60 الی 70 درصد بالا تر از باقی روش های کاشت مو در قدیم

خطوط رویش زیبا و معمول به طوری که سایرین به سختی متوجه کاشت مو می شوند.

عدم نیاز به بستری شدن فرد و جراحی راحت.

پس از پیوند مو می توان تحت ویزیت های سبک قرار گرفت و وقت زیادی در هنگام ویزیت از بیمار گرفته نمی شود همچنین مراقبت های بعد از جراحی کاشت مو به روش FIT  بسیار آسان بوده و بهبودی فرد به سرعت ظاهر می شود لازم به ذکر است که میزان موهای کاشته شده در این روش بسیار بیشتر از روش FUT  بوده بنابراین برای انجام بهتر کاشت مو نیاز به دو الی سه روز جلسه درمانی است.

کاشت مو

کاشت موی طبیعی

چه عواملی باعث می شود نتیجه کاشت مو شما طبیعی به نظر برسد؟

اهمیت تراکم مو در کاشت مو

درگذشته از روش هایی استفاده می شد که گرافت ها را به گونه ایی تقسیم بندی می کردند که در هر یک از آنها بین سه تا هشت  تار مو وجود داشت اما بعد از اینکه روش های کاشت مو فولیکولی ابداع شد دیگر واحد های فولیکولی آسیب نمی بینند و همچنین  می توان تراکم موها و خط رویش موها را به شکلی طبیعی تر طراحی کرد.قرار دادن واحد های فولیکولی به صورت  زیر است:

 • در  خط رویش جلوی مو واحد های مو مجزا قرار داده می شوند .
 • در پشت خط مو برای طبیعی تر بودن خط رویش واحد های دو تار مویی گذاشته می شوند.
 • به ترتیب واحد های سه تار مویی و چهار تار مویی در سر گذاشته می شوند.
 • با این روش مو ها پراکندگی یکنواخت دارند و در یک منطقه انباشته نمی شوند .

ریزش مو سکه ای

این نوع ریزش مو نیز ممکن است مانند ریزش موی طبیعی در هر فردی دیده شود. این ریزش مو ممکن است علاوه بر موی سر در مژه و ابرو نیز ایجاد شود. اغلب افراد بر این گمان اند که این ریزش مو باعث طاسی دائم می شود. اما این گونه نیست. ممکن است که در ناحیه ای که دچار ریزش شده است مجدد رشد مو انجام شود.
این نوع ریزش مو اغلب ژنتیکی است اما دلایل دیگری نیز برای ریزش موی سکه ای وجود دارد که یکی از دلایل آن ممکن است وجود عفونت یا قارچ در بدن باشد. همچنین استرس و عوامل محیطی از دیگر دلایل بروز این مشکل هستند.

کاشت-مو-طبیعی

بعد از کاشت مو چه اتفاقاتی می افتد؟

در ابتدا موهای کاشته شده تا بیست روز رشد پیدا می کند و به اندازه قابل ملاحضه ایی بلند می شود و بعد از گذشت تقریبا یک ماه دیگر موها وارد مراحله  دیگر می شوند و شروع به ریزش می کنند که این امر نه به فرد بستگی دارد و نه به متخصصی که  کاشت مو را انجام داده است.

پس از اینکه موها ریزش پیدا می کنند موها به حالت خواب می روند و به مدت تقریبا سه ماه رشدی پیدا نمی کنند و پس از طی شدن این دوره رشد دائمی موها آغاز می شود که می توانید رشد موهای کاشته شده را به مانند دیگر مو های خود مشاهده  کنید و آنها را اصلاح کنید .

امروزه روش هایی ایجاد شده است  که می تواند این روند رشد موها را تسریع ببخشد   تا فرد نتیجه کاشت موی خود ر زودتر ا ببیند.مراقبت های بعد از کاشت مو در این دوره از اهمیت بالایی برقرار است که نباید آن را فراموش کنید .

درمان ریزش موی سکه ای

ابتدا درمان دارویی برای فرد تجویز می شود و فرد با مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک ممکن است بتواند از ریزش مو جلوگیری نماید.
اگر مشکل با دارو برطرف نشد فرد می تواند از روشهای زیر اقدام به درمان نماید:
• پی آر پی
• مزوتراپی
اگر این روش ها نیز جوابگو نبودند باید از کاشت مو برای درمان ریزش موی سکه ای استفاده نمود.

اقدامات قبل و بعد از کاشت مو

اقدامات قبل از کاشت مو

قبل از کاشت مو لازم است که مشاوره ای با پزشک انجام گیرد تا اطلاعات لازم در اختیار بیمار قرار گیرد و توصیه های لازم توسط پزشک به وی ارائه شود تا عمل با موفقیت انجام گیرد.
لازم است که یک هفته قبل از کاشت مو از مصرف دخانیات خودداری نمایید و همچنین مشروبات الکلی مصرف ننمایید.

یکی از اقدامات مهم قبل از کاشت مو قطع مصرف داروهای ضد انعقاد مثل آسپیرین و وارفارین است که باید از چند روز قبل انجام شود.

روز عمل نیز باید موهایتان را چندین بار با شامپو بشویید و مایعات زیاد ننوشید.

اقدامات بعد از کاشت مو

بعد از کاشت مو نیز باید اقدامات و مراقبت های لازم صورت گیرد تا فرد هر چه زودتر به بهبودی دست یابد. برخی از مراقبت های مهم بعد از کاشت مو عبارتند از:

 • استفاده از کمپرس یخ هر یک ربع یک بار
 • عدم انجام فعالیت های سنگین و ورزش های سخت و خم شدن
 • استفاده از دو بالشت نرم در هنگام خواب
 • عدم مصرف داروهایی مانند آسپرین، ناپروکسن، بروفن و مسکن های دیگر
 • عدم رنگ کردن و کوتاه نمودن مو تا یک ماه بعد از کاشت مو
 • شستن موها با شامپوی ملایم مانند شامپو بچه و با ملایمت
 • بهتر است که پس از کاشت مو باید به مدت 24 ساعت استراحت کامل داشته باشید  و در هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید و این در این زمان برای اینکه دوران بهبودی سریع تر پیش برود و خونرسانی بهتر شکل بگیرد مصرف سیگار را ترک کنید
 • در این مدت سعی داشته باشید نور آفتاب به سر شما نخورد و تا یک هفته از قرار گرفتن در نور آفتاب خودداری کنید .
 • برای اینکه بخواهید موهای خود را بشویید باید طبق گفته پزشک خود عمل کنید زیرا بعد از کاشت مو موها حساس شده و هنوز پیوند کامل موها صورت نگرفته است
 • بعد از کاشت مو فعالیت شدید نداشته باشید زیرا باعث تعریق شده و این بریا موهای تازه پیوند خورده شرایط خوبی را ایجاد نمی کند .

شست و شوی سر بعد از کاشت مو

در روز اول تا چهارم پس از کاشت مو  با سرم شستشو که پزشک تجویز نموده است موهای سر را مرطوب نگه دارند ، نیاز است بیمار هر یک ساعت یکبار این سرم را به موهای سر خود بزند  و  از روز پنجم تا سه هفته پس از کاشت مو نیاز است که شخص موهای خود را طبق اصولی که پزشک بیان کرده است با شامپو بچه به آرامی شستشو دهد در این بازه زمانی برخی از پزشکان کاشت مو توصیه می کنند که شخص برای مرطوب نگه داشتن موهای سر آبپاشی موها را با آب جوشیده سرد شده برای پیشگیری از لخته یا کراست انجام دهند .

نحوه شستن موها بعد از کاشت مو

هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو از مهم ترین و متداول ترین سوالاتی است که بیماران قبل از کاشت مو بیان می کنند ، هزینه کاشت مو در اشخاص مختلف متفاوت است زیرا فاکتورهای مختلفی در هزینه و قیمت کاشت مودخیل هستند نظیر روش کاشت مو ، تعداد گرافی که نیاز است کاشته شود ،دستمزد پزشکی که کاشت مو را انجام می دهد ، تعداد جلسات کاشت مو و … ، بنابراین به شکل دقیقی نمی توان هزینه کاشت مو را بیان کرد .

به طور خلاصه باید گفت هزینه کاشت مو به عوامل مختلفی وابسته است ، نظیر روش انتخابی برای کاشت مو ، هزینه دستمزد پزشک کاشت مو ، تعداد جلسات کاشت مو و….

کاشت ابرو

روش هایی  جهت زیبا شدن هر چه بیشترابروها  وجود دارد که تنها در این میان با کاشت مو و پیوند زدن موها از جایی دیگر به ابرو می توان ابروهایی با رویش طبیعی و دائمی را داشت.معمولا موهایی که در پیوند ابرو استفاده می شود از قسمت پشت گوش ها برداشته شده و در نهایت فولیکول های مو یکی یکی در سوراخ هایی که در قسمت های مشخص شده روی ابرو به وجود آمده است ،گذاشته می شود. کلینیک زیبایی بهرویان در محیطی تمیز و با بهره گیری از متخصصان با تجربه می تواند در زمینه کاشت ابرو به شما کمک کند.

در کاشت ابرو نکته ای که می تواند در نتیجه کاشت ابرو  بسیار تاثیر گذار باشد زاویه کاشتن موها است . به این صورت که هر چقدر به سمت تاج ابروها نزدیک می شویم زایه موها به سمت نود درجه می ل کند . در این صورت است که نتیجه کاشت ابرو می تواند طبیعی به نظر برسید و در صورتی که موهای اندکی هم در این قسمت وجود داشته باشد تطابق خوبی با موهای کاشته شده ایجاد می شود.

کاشت مژه

برای کاشت مژه به صورت طبیعی می توان گرافت های مو را از بدن خود فرد تهیه نموده و مورد استفاده قرار داد ؛ این گرافت ها بیشتر از پشت سر تهیه می شوند ولی می توان از بانک های موی طبیعی نیز برای این کار استفاده کرد عموما موی کوتاه در سایز مژه تمایل زیادی به ایستادن رو به بالا دارد در این باره برداشت مو از سر بیمار با اینکه با موهای مژه همخوانی ندارد ولی همانند این موها سر بالا می ایستد پس با توجه به این خصوصیت تارهای مو ، کسانی که موهای سرشان لخت است لازم نیست نگران برداشت مو از سر برای مژه باشند. ولی پس از اتمام کاشت مژه به صورت طبیعی و سپری شدن دوره بهبودی بهتر است فرد از روش های فر دادن و حالت دهی به مژه های خود بهره بگیرد.

سوالات متداول کاشت مو :

 • چه افرادی واجد شرایط کاشت ابرو هستند؟
  معمولا افرادی که ابروهای تکه ای دارند و یا ابروهایشان ظریف است و تراکم کمی دارد می توانند به راحتی کاشت ابرو را انجام دهند. البته موفقیت در این کاشت بستگی به دقت و تبحر پزشک دارد.
 • آیا می توان موهای کاشته شده را فر و رنگ کرد؟
  بله موهای کاشته شده شما مانند موهای طبیعی تان هستند و به راحتی می توان آنها را رنگ یا فر نمود اما در ماه اول بعد از کاشت مو از این کار بپرهیزید.
 • آیا می توان مو را از شخص دیگر گرفت و پیوند زد؟
  خیر. این اقدام امکان پذیر نمی باشد. زیرا سیستم ایمنی و خصوصیات بافتی هر فرد با فرد دیگر تفاوت دارد و اگر این کار صورت گیرد موهای کاشته شده پس زده می شوند و پیوند انجام نخواهد گرفت.
 • آیا بعد از کاشت مو، ناحیه ی پشت سر خالی می شود؟
  با توجه به اینکه از پشت سر به عنوان بانک مو استفاده می شود ممکن است برخی از افراد نگران خالی شدن پشت سرشان باشند. اما این گونه نیست. درست است که موهای برداشته شده مجدد رشد نخواهند کرد اما پزشک با تکنیک های مخصوص طوری موها را بر می دارد که در پشت سر مشخص نیست. در واقع این محل در زیر خواب موهای پشت سر مخفی می شود.
 • آیا کاشت مو دردناک است؟
  خیر. کاشت مو یک عمل سرپایی است که با بی حسی انجام می شود و تنها دردی که بیمار حس می کند تزریق ماده بی حسی است.
 • اگر قسمتی از پوست سر سوخته باشد امکان کاشت مو وجود دارد یا خیر؟
  بله. در ناحیه ای که سوختگی در سر و صورت باشد می توان با عمل کاشت مو آن ناحیه را اصلاح نمود.
 • آیا برای کاشت مو باید موها تراشیده یا کوتاه شوند؟
  بله. جهت پیشگیری از عفونت و سهولت در برداشت مو قبل از کاشت مو باید موهای فرد ماشین شود.
 • آیا موهای که پیوند زده می شوند ضعیف هستند و بعد از مدتی ریزش پیدا می کنند ؟

خیر .موهای که از بانک موی شما گرفته می شود و در مناطق طاسی گذاشته می شود بعد از مدتی به مانند موهای دیگر شما می شود و دقیقا همان عملکرد را دارند سستی موها تنها در روز های اول بعد از کاشت مو است که شما باید مراقبت های لازم را انجام دهید.موها به صورت طبیعی رشد می کنند و شما می توانید آنها را اصلاح  کنید.

 • آیا جای زخم بعد از کاشت مو باقی خواهد ماند ؟

این امر می تواند به متخصصین کلینیک زیبایی که شما مراجعه می کنید بستگی داشته باشد.در صورتی که متخصص پوست و موی با تجربه کاشت موی شما را انجام دهد احتمال  دیده شدن زخم ها کمتر خواهد بود.تکنولوژی های  جدید بکار گرفته شده در کلینیک زیبایی بهرویان  باعث می‌شود که خط موی بازیابی شده در عمل قابل تشخیص نباشد.

 • آیا خانم ها هم می توانند کاشت مو انجام دهند ؟

بله کاشت مو هم برای آقایان و هم خانم ها امکان پذیر می باشد .البته ممکن است مقداری روش درمانی آنها با یکدیگر متفاوت باشد که به علت الگوی گوناگون ریزش مو است .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
باتشکر، مدیریت سایت کلینیک بهرویان

برخی دیگر از خدمات کلینیک زیبایی بهرویان :

 • لیزر موهای زائد
 • لاغری و پیکر تراشی
 • کاشت ریش
 • کاشت ابرو
 • تزریق ژل
 • تزریق بوتاکس
 • تزریق چربی

جوانسازی پوست به روش های مختلف

شما عزیزان می توانید تمامی سوالات خود را در خصوص هر یک از خدمات بیان شده با شماره های زیر در میان بگذارید :

شماره ی تماس : 26653299

در کانال تلگرام و اینستاگرام می توانید نمونه کارهای مختلف خدمات را مشاهده نمایید .

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

باتشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی بهرویان

About the Author

کلینیک زیبایی پوست | لیزر موهای زائد | کاشت مو
بهرويان در سال 1394 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني آقاي دکتر محمد حسن ناصح ( متخصص پوست و مو ) تاسيس و راه اندازي گرديد. اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته هاي فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي و پوست، مو، زيبايي و ليزر و تغذيه و رژيم درماني خدمات خود را ارائه مي دهد.