تزریق چربی

تزریق چربی

امروزه برای جوان سازی صورت و دیگر اعضای بدن روش های مختلفی ابداع شده است و افراد می توانند متناسب با نیاز های خود و همچنین نظرات پزشک از هر یک از روش ها برای جوان سازی پوست خود استفاده کنند.همه افراد با افزایش سن با چین و چروک هایی در پیشانی، دورلب، پلک ها و همچنین دست های خود مواجه می شوند . از روش هایی که امروزه در بین افراد مورد استقبال قرار گرفته است تزریق چربی است .انتقال چربی یا lipoinjection یکی از روش های موثر در این زمینه بوده و می تواند برای افرادی که از پوست خود احساس رضایت ندارند مفید واقع شود.

نحوه تزریق چربی

تزریق چربی با بی حسی موضعی انجام می شود به طوری که در ابتدا ناحیه برداشت چربی مشخص شده و با  پارچه های استریل تماما ضد عفونی می شود و داروی بی حسی در محل تزریق می شود. سپس چربی های مورد نظر با کانولا که لوله  دستگاه های مخصوص این کار است با فشار کم استخراج می شود.چربی های استخراج شده شست و شو داده می شوند تا تمامی  مواد اضافی متصل به چربی ها از بین برود و به سرنگ های مخصوص cc1 منتقل می شوند و دوباره محل مورد نظر برای جوانسازی ضدعفونی و بی حس می شود و به آرامی تزریق چربی انجام می گیرد.

تزریق-چربی

مزیت تزریق چربی

در این روش در ابتدا از یکی از نقاط بدن که معمولا در قسمت باسن و ران ها بوده چربی ها برداشته شده و به ناحیه مورد نظر تزریق خواهد شد.در این روش چون چربی ها از بافت چربی های همان شخص برداشته می شود در محل های تزریق شده سازگاری داشته  و عوارض چندانی نخواهد داشت  و خطر مبتلا شدن به عفونت در قسمت های مورد نظر به حداقل می رسد. منتقل شدن چربی ها از امنیت بالایی برخوردار بوده و طبیعی و غیر آلرژیک است.

  • چربی مورد نیاز بدن را می توان از قسمت های مختلف بدن برداشت اما معمولا چربی های پهلو، ران ها و شکم از مقاومت بیشتری برخوردار هستند.
  • ماندگاری چربی ها از بسیاری از پرکننده ها بیشتر بوده و قابل جذب است.
  • عوارض تزریق چربی کم و بعد از تزریق چربی به پوست ، امکان جا به جایی و حرکت در زیر پوست مانند فیلر ها وجود ندارد.
  • چربی ها را می توان در یک جلسه از بدن شخص استخراج کرده و آنها را در یخچال نگه داشت و برای جلسات دیگر تا شش ماه می توان از آنها استفاده کرد.

تزریق-چربی-گونه

تزریق چربی در سینه

مجوز تزریق چربی در سینه ها توسط جراحان ایالات متحده آمریکا تایید شده  ولی مشکلی که در تزریق چربی در سینه وجود دارد ترس از یکسان نشدن سینه ها بوده و اینکه با بهبود ورم ها حجم چربی های تزریق شده به طور یکسان نباشد.

از دیگر مشکلات این روش خطر رسوب کلسیم در بافت سینه است  و ممکن است در آزمایش های مامو گرافی که برای بررسی ناهنجاری سینه و سرطان سینه انجام می شود متخصص با مشکل رو به رو شود.گاهی اوقات تزریق چربی برای برطرف کردن عوارض پروتز سینه نیز به کار می رود.

تزریق چربی در دست

با  تزریق چربی در دست، به دلیل ضخامت ایجاد شده رگ ها و چین و چروک ها کمتر مشخص می شود و همچنین پوست دست شاداب تر خواهد شد .

تزریق چربی در لب

افرادی که به طور ژنتیکی دارای لب های باریکی هستند و یا اینکه در اثر افزایش سن بافت لب شل و افتاده شده  می توانند با تزریق چربی این نقایص را برطرف کرده و به اندازه کافی که با صورت تناسب کافی را داشته باشد حجیم سازی لب انجام شود.

  تزریق چربی در باسن

در صورتی که فرد دارای چربی کافی در دیگر قسمت های بدن خود باشد با توجه به بی عارضه بودن تزریق چربی در باسن می تواند برای حجیم کردن و همچنین فرم دان به باسن خود از تزریق چربی استفاده کند. معمولا افرای که دارای باسن های صاف و یک دستی هستند از این روش استفاده می کنند.

 تزریق چربی در بینی

ممکن است فردی بعد از جراحی بینی با عوارضی رو به رو شود که می توان بدون نیاز به جراحی ترمیمی بینی آن را برطرف کرد تزریق چربی می تواند مشکلات کوچک به وجود آمده در جراحی بینی را برطرف کند.

مراقبت بعد از تزریق چربی

از وارد کردن فشار به ناحیه تزریق چربی خودداری کرده  تا جابه جایی چربی ها به حداقل برسد.

در نواحی که جهت برداشت چربی از آنها استفاده شده است باند و یا گن مناسب استفاده کنید.

ایجاد تورم و کبودی در مناطق تزریق شده طبیعی بوده  و با مرور زمان بعد از گذشت دو تا سه هفته از بین می رود.

بعد از تزریق چربی در معرض مستقیم نور خور شید قرار نگیرید  و از مکان های گرم دوری کنید و دقت داشته باشید مدت زمان استحمام خود را کم کنید.

در صورتی که تزریق چربی جهت جوان سازی صورت انجام گرفته است هنگام خواب زیر سر خود را بلند کنید.

اگر متخصص برای شما  جهت کاهش درد و تورم به وجود آمده داروتجویز کرده است آنها را به شکل منظم تا آخر مصرف کنید.

مصرف نمک را تا چند روز قطع کنید تا روند بهبودی ورم ها سریع تر باشد.

هزینه تزریق چربی چقدر است؟

در ابتدا باید محل تزریق چربی توسط متخصص بررسی شود زیرا هزینه تزریق چربی  به مقدار چربی  که از بدن شخص استخراج می شود بستگی خواهد شد. مثلا حجمی که برای حجیم کردن باسن مورد نیاز است با حجم چربی تزریق شده در دورلب و یا گونه  متفاوت خواهد بود.

نکاتی که باید در رابطه با تزریق چربی بدانید؟

افراد نباید این تصور را داشته باشند که هر چقدرحجم چربی تزریق شده بیشتر باشد ماندگاری بیشتر می شود و یا  نتیجه تزریق چربی  موثرتر خواهد بود. به این علت که جذب چربی در افراد مختلف متفاوت بوده و ممکن است در فردی سلول های بیشتری از چربی زنده بماند و از حالت پری زیاد رضایت کافی حاصل نشود.

در صورتی که تزریق چربی کم شده باشد می توان آن را در جلسات بعدی ترمیم کرد اما اگر چربی به مقدار زیادی وارد بافت شده باشد می تواند دردسر ساز شود.

در صورتی که چربی در نواحی مانند دورلب وگونه و خط خنده باشد به دلیل تحرک بیشتر دوام کمتری دارد و با گذشت زمان درصد کمتری از چربی تزریق شده باقی خواهد ماند.

بیشتر ین تورم بعد از تزریق چربی در ناحیه دور چشم است.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم

با تشکرمدیریت سایت کلینیک بهرویان

About the Author

کلینیک زیبایی پوست | لیزر موهای زائد | کاشت مو
بهرويان در سال 1394 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني آقاي دکتر محمد حسن ناصح ( متخصص پوست و مو ) تاسيس و راه اندازي گرديد. اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته هاي فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي و پوست، مو، زيبايي و ليزر و تغذيه و رژيم درماني خدمات خود را ارائه مي دهد.