مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو

مراحل کاشت مو را در این بخش قرار می دهیم تا بیشتر با کاشت مو آشنا شوید .

کاشت مو یک عمل سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن بیمار در بیمارستان و بیهوشی است که با استفاده از داروی بی حسی موضعی قابل انجام است و بیمار در طی پروسه کاشت مو که چیزی در حدود سه تا چهار ساعت به طول می انجامد دردی را حس نخواهد کرد. محل کاشت مو در سر بیمار برای یک روز پس از عمل کاشت مو پانسمان شده و بیمار فردای آن روز برای ویزیت جراح خود و تعویض پانسمان محل کاشت مو به پزشک خود مراجعه می نماید . قابل ذکر است که  استحمام بیمار بعد از روز دوم پس از عمل کاشت مو بلامانع می باشد. البته باید توجه داشت که نباید تا از بین رفتن دلمه هایی که در محل کاشت مو ایجاد شده،  تا از بین رفتن آنها که حدودا پانزده روز طول می کشد ، دست زد.

مراحل کاشت مو

رشد موها در دو هفته اول نشان از موفقیت عمل کاشت مو دارد. اما از هفته سوم به بعد علارغم اینکه ریشه موها همچنان زنده است ، موهای کاشت شده شروع به ریزش می کنند. بعد از ماه دوم است که موهای جدید ظاهر می شوند. نکته قابل توجه اینکه این موها در ابتدا نازک و کرکی شکل هستند و به مرور ضخیم تر می شوند و جای نگرانی نیست. در بیشتر موارد عمل کاشت مو ، موهای قلبی بیمار در اطراف محل کاشت نیز همراه با شروع ریزش موهای تازه کاشت شده در سر بیمار وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کند و محل کاشت مو در حدود چهار ماه کم پشت تر از سابق دیده می شود. به این حالت موقتی که در مو ایجاد می شود شوک گفته می شود که با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد آن ها تراکم مورد نظر ایجاد می شود و موها پرپشت تر می شوند. روند عمل کاشت مو بدین گونه است که در شش ماه اول کاشت مو ، موهای تازه کاشت شده نازک و کرکی شکل هستند ،در شش ماه دوم تراکم موها بیشتر شدهو پرپشت تر می شوند و در طول دوازده ماه کامل می شود.

با تشکر مدیریت سایت کلینیک زیبایی بهرویان

 

About the Author

کلینیک زیبایی پوست | لیزر موهای زائد | کاشت مو
بهرويان در سال 1394 با اخذ مجوز رسمي از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با مديريت و مسئوليت فني آقاي دکتر محمد حسن ناصح ( متخصص پوست و مو ) تاسيس و راه اندازي گرديد. اين کلينيک با بهره گيري از همکاران متخصص و مجرب در رشته هاي فوق تخصص جراحي پلاستيک و زيبايي و پوست، مو، زيبايي و ليزر و تغذيه و رژيم درماني خدمات خود را ارائه مي دهد.

ارسال پاسخ

6 + 13 =